پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با حضور سرپرست اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری استان،قرارداد دو طرح مرتعداری در شهرستان خوی به امضاء رسید.
بازدید : 74 22 دی 1400 ساعت 9:23 شماره :92745

با حضور سرپرست اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری استان،قرارداد دو طرح مرتعداری در شهرستان خوی به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی قرارداد دو طرح مرتعداری در شهرستان خوی با حضور مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی به مساحت 2732 هکتار به امضاء رسید.

 مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان سه شنبه 1400/10/21 در آئین امضای قرارداد احاله مدیریت طرح‌ های مرتعداری در دفترخانه اسناد رسمی اظهار داشت: در اجرای طرح ۱۴٠٠*۱۴*۳ و در راستای حفاظت و صیانت و همچنین احیای مراتع این طرح ها در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه رسمی به نماینده مرتعداران مراتع ممش خان. وباباغی سوسوز بمساحت2732 هکتار شهرستان خوی احاله شد.

وی یکی از اولویت‌های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را مدیریت و حفاظت از مراتع دانست و تهیه طرح مرتعداری برای احیا و اصلاح مراتع را از برنامه‌های این اداره کل برشمرد و افزود: تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد، مدیریت مراتع دچار مشکل می شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی گفت: تمام صاحبان پروانه چرای دام با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه نسبت به تهیه طرح مرتعداری و سپس احاله مدیریت اقدام کنند.

وی ادامه داد: صاحبان پروانه چرای دام در صورت مراجعه نکردن در موعد مقرر پروانه چرای آنها باطل می شود.

وی تصریح کرد: مجریان طرح های مرتعداری از معافیت ۳٠ ساله هرگونه پرداخت عوارض سالیانه تمدید پروانه چرا برخوردار می شوند.

وی افزود: در صورت هرگونه احیا و توسعه و بهره برداری در سطح مراتع اولویت بهره برداری نیز با مجریان طرح های مرتعداری است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :