پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید سرزده سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری و جانشین دادستان مرکز استان از کارگاههای چوب در ارومیه
بازدید : 59 21 دی 1400 ساعت 8:58 شماره :92741

بازدید سرزده سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری و جانشین دادستان مرکز استان از کارگاههای چوب در ارومیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی به همراه جانشین دادستان مرکز استان، از کارگاههای چوب در ارومیه بصورت سرزده دیدن کردند.

در این بازرسی سرزده که بنا به دستور آقای عتباتی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی صورت گرفت، ضمن بازدید از کارگاه های دپوی چوب، مجوزهای حمل و خرید چوب آلات این واحدها نیزکنترل گردید.

مهندس موسوی، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی درخصوص اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق چوب در سطح استان گفت: دریافت دستور العمل پیشگیری و مقابله با قاچاق چوب و بازدید از کارگاه‌های چوب بری از سازمان متبوع و بومی سازی آن و ارسال به شهرستان‌های تابعه انجام شده است. 

وی افزود: مشخص کردن گلوگاه‌های حمل زغال، هیزم و چوب به تفکیک شهرستان‌ها به همراه آدرس و مختصات جغرافیایی از دیگر اتفاقات رخ داده شده در خصوص پیشگیری و مقابله با قاچاق چوب است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان می‌افزاید: مکاتبه با دادستان محترم مرکز استان جهت دریافت مجوز بازدید از کارگاه‌های چوب بری و مجوز ایست و بازرسی اخذ شده و مکاتبه با فرماندهی محترم انتظامی استان جهت همکاری با پرسنل منابع طبیعی در خصوص جلوگیری از قاچاق چوب نیز صورت گرفته است.

ایشان خاطر نشان کرد: با استقرار مداوم و شبانه روزی اکیپ ایست و بازرسی در گلوگاه‌های حمل چوب در سطح شهرستان‌ها و بازدید از کارگاه‌های چوب بری و کوره‌های تهیه زغال در سطح استان به صورت دوره‌ای و در سطح شهرستان‌های مختلف درحال پیگیری است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :