پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همکاری بسیج سازندگی سپاه شهدا استان و منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی
بازدید : 117 9 دی 1400 ساعت 10:21 شماره :92334

همکاری بسیج سازندگی سپاه شهدا استان و منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی صبح روز پنج شنبه 9/10/1400 تفاهم نامه همکاری بسیج سازندگی سپاه و منابع طبیعی وآبخیزداری استان منعقد شد.

در دیدار مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی با سرهنگ احمد رحمانی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهداء استان بر تقویت تعامالات و هم‌افزایی در راستای توسعه پایدار تأکید شد.

مهندس موسوی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را گسترش بسیج مردمی در حفاظت و احیای عرصه های منابع طبیعی و جلب مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و گفت: طبق این تفاهم نامه مقابله با قطع درختان جنگلی و حمل غیرمجاز چوب و همچنین جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی و برخورد با متصرفین همکاری و تعامل مشترک بین دو دستگاه می طلبد.

وی برگزاری نشست های مشترک همکاری و هماهنگی، سازماندهی و بستر سازی مشارکت اهالی در برنامه های اطفای حریق و احیای عرصه های طبیعی، برگزاری نشست های آموزشی ویژه اعضای بسیج با محوریت مدیریت پایدار منابع طبیعی،  برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی را از موارد تعهدات بسیج سازندگی در این تفاهم نامه عنوان کرد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان به نقش فعال و کلیدی بسیج در تمامی عرصه ها به خصوص تجربه پر رنگ و نقش آفرین در عرصه های دفاع مقدس  و حوزه های خدمت رسانی و سازندگی اشاره کرد و این تفاهمنامه را در راستای بهره گیری از توانمند های بسیج سازندگی در امر ترویج فرهنگ منابع طبیعی اعلام کرد.

سرهنگ احمد رحمانی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهدا استان آذربایجان غربی نیز در حاشیه امضاء این قرارداد آمادگی این نیرو را برای هر گونه همکاری با منابع طبیعی استان اعلام و گفت: بسیج با اقدامات منابع طبیعی بیگانه نیست و از یک دهه پیش در زمینه مقابله با بیابان‌زایی و گرد و غبار با کاشت درختان مناسب و سازگار با محیط و شرایط اقلیمی اقدامات قابل توجهی داشته است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :