پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دومین جلسه شورای اداری منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان غربی برگزار شد.
بازدید : 108 7 دی 1400 ساعت 16:23 شماره :92250

دومین جلسه شورای اداری منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دومین جلسه شورای اداری منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی در سال 1400 و اولین جلسه با حضور مهندس میرصمد سید موسوی به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان ، معاونین، رؤسای ستادی و شهرستانها در سالن جلسات اداره کل برگزارشد.

در این جلسه مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ضمن خسته نباشید وخدا قوت به همکاران، همه را به تقوی الهی و پاکسازی نفس خویش توصیه و از همگی خواستند در انجام وظایف قانونی خود خدا را شاهد اعمال و رفتار خود ببینند.

 وی در ادامه به برگزاری جلسات شورای اداری اشاره و گفتند:

سعی شود جلسات شورای اداری بصورت حضوری برگزار گردد و همکاران محترم و رؤسای شهرستانها شخصاً در ارائه عملکرد در سه حوزه، یگان حفاظت، آبخیزداری و کاداستر بپردازند.

وی اضافه کرد:

کلیه وظایف هریک از همکاران طبق قانون و مقررات میباشد و اینجانب و کلیه همکاران موظفند نسبت به رعایت موازین و مقررات سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور اقدام کنند.

مهندس موسوی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح کاداستر که مهمترین اقدام منابع طبیعی در چند دهه اخیر بود اشاره و اظهار داشت:

یکی از مهمترین طرحهای سازمان جنگلها و به طبع آن در سطح ادارات کل منابع طبیعی استانهای کشور در سال جاری به اجرا در آمد و از الویتهای مهم این سازمان به شمار می رود ؛ طرح کاداستر اراضی ملی است که خوشبختانه در اجرای این طرح ؛ اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی از همان ابتداء پیشرو بوده است و به همت همکاران مجموعه بالغ 2724253 هزار هکتار از اراضی ملی با همیاری اداره کل ثبت اسناد استان در سامانه ثبت تثبیت و 2709124 هکتار نیز موفق به اخذ سند تک برگی شده است.

مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها معرفی و خواستار رفع موانع تولید در همه رده های کشور شدند ، سازمان جنگلها نیز در این خصوص طرح کاداستر را با همکاری ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک شروع و توانست با موفقیت به پایان برساند که انشاالله در هفته منابع طبیعی، امسال جشن انفال را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود:

همسو با اجرای طرح کاداستر اجرای طرحهای آبخیزداری نیز از دیگر الویتهای کاری برای مجموعه سازمان جنگل و ادارات کل منابع طبیعی استانها بوده است که در این زمینه نیز استان ما رتبه برتر را در اجرای طرحهای آبخیزداری به خود اختصاص داده است. اجرای این طرحها آثار و برکات بسیاری به همراه داشته است که از مهمترین آنها جلوگیری از رسوب و فرسایش خاک و جلوگیری از سیلابهای فصلی بوده است که از دیگر آثار این طرحها تامین آبهای زیرزمینی نیز می باشد.

مسئول اول عرصه های ملی در آذربایجانغربی با بیان لزوم ترویج فرهنگ منابع طبیعی برای فرهنگ سازی و مشارکت مردم در حفظ و حراست از عرصه های ملی افزود:

یکی دیگر از الویتهای مهم دراجرای طرحهای منابع طبیعی اهمیت موضوع ترویج و فرهنگ سازی در منابع طبیعی است که خوشبختانه با توجه به حمایت صندوق توسعه ملی از طرحهای منابع طبیعی در بخش نرویج تا کنون 19 هزار و دویست نفر همیار طبیعت برای فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ منابع طبیعی جذب کرده ایم که این رقم امیدواریم تا چند ماه آینده به رقم 32 هزار نفر برسد.

در ابتدای جلسه حاج آقا پناهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی استان ضمن تسلیت ایام فاطمیه شهادت حضرت زهرای مرضیه(س)، فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به محضر آقا امام زمان(عج) و همکاران تسلیت گفتند.    

در ادامه جلسه به پیشنهاد مهندس موسوی استان به سه بخش مرکز، شمال و جنوب، جهت ارائه گزارش و مشکلات شهرستانها تقسیم شد که آقایان امیر سعید رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ارومیه به نمایندگی از مرکز استان، رحمن پور رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نقده نماینده جنوب استان، آقای زراعتی رئیس اداره منابع طبیعی شوط  و منطقه آزاد ماکو و آقای جبلی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خوی هم به نمایندگی از شمال استان به بیان مسائل و مشکلات در منابع طبیعی پرداختند.  

همچنین آقایان قائمی معاون فنی، پاشازاده معاون آبخیزداری، سرهنگ روضه ای فرمانده یگان حفاظت، ابراهیمی معاون برنامه ریزی و پور اصغر رئیس اداره حقوقی، پاسخگوی مسائل و مشکلات شهرستانهای منابع طبیعی استان شدند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :