پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه بررسی موانع و مشکلات یگان حفاظت، و وضعیت نیروهای گشت و مراقبت منابع طبیعی استان آذربایجان غربی
بازدید : 150 30 آذر 1400 ساعت 11:26 شماره :92011

جلسه بررسی موانع و مشکلات یگان حفاظت، و وضعیت نیروهای گشت و مراقبت منابع طبیعی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ نشست تخصصی بررسی موانع و مشکلات یگان حفاظت منابع طبیعی و وضعیت نیروهای این یگان، با حضور مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان ؛ معاونین مدیر کل؛ سرهنگ روضه ایی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان و کارشناسان ستادی اداره کل برگزار شد.

در این جلسه مهندس موسوی گفت:

یگان حفاظت منابع طبیعی بازوی قدرتمند اداره کل منابع طبیعی است که در برخورد با متخلفین و متصرفین عرصه های ملی نقش بسزایی را ایفاء می کند . ازاین رو حمایت از جایگاه و فعالیتهای این یگان باید بیش از گذشته افزایش یابد تا با قدرت بیشتری عرصه های ملی حفاظت شوند.

وی افزود:

بحمدالله تاکنون فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز در این زمینه تعامل و همکاری خوبی را با اداره کل منابع طبیعی  داشته است و ما می توانیم با افزایش توان نرم افزاری و سخت افزاری  یگان حفاظت منابع طبیعی به اهداف تعیین شده دست یابیم. چراکه اولین کسی که در صحنه تخلف در عرصه های ملی حاضر بوده و هست ؛ نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی است که تاکید می گردد با برگزاری جلسات تخصصی در این بخش موانع و مشکلات بررسی و هر چه سریعترمرتفع شوند.

مهندس موسوی خاطر نشان کرد:

یگان حفاظت منابع طبیعی نقش کلیدی در پیشگیری از وقوع جرم در عرصه های ملی دارد و توصیه بر این است که فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی با گشت و مراقبتهای مستمر حضور پررنگی را درعرصه های ملی داشته باشد تا قبل از وقوع تخلف ؛ آن تخلف پیشگیری شود.

وی تصریح کرد:

در این بین به نقش مهم سازمانهای مردم نهاد و مشارکت مردم باید اشاره کرد که با هماهنگی اداره آموزش و ترویج اداره کل؛ در سال جدید  برنامه های مستمری برای جلب مشارکت و همکاری های مستمر با مردم باید بوجود آید. مشارکت مردمی در حفاظت از عرصه های ملی نقش مهمی را در حفاظت از عرصه های ملی دارد و این موضوع بایستی در برنامهای یگان حفاظت لحاظ گردد.

گفتنی است آذربایجانغربی بالغ بر دو میلیون وهفتصد هزار هکتار عرصه ی ملی دارد که فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی نقش بسزایی در حفاظت از این عرصه ها را بر عهده دارد. فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی با حضورنزدیک به دو دهه در مجموعه سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور؛ به نمایندگی از سوی نیروی انتظامی به منظور حفاظت و برخورد با متخلفین عرصه های ملی دراین مجموعه تشکیل شده است و اقدامات تاثیرگذاری را درسیر مراحل برخورد ( متخلفین) ، پی گیری وحضور درمحاکم قضایی به عنوان ضابط و حافظ منابع طبیعی داشته و دارد. 

     

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :