پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید رییس کل دادگستری آذربایجانغربی بر افزایش نظارتها در اراضی ملی
بازدید : 115 29 آذر 1400 ساعت 12:56 شماره :91978

تاکید رییس کل دادگستری آذربایجانغربی بر افزایش نظارتها در اراضی ملی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس موسوی سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان ؛ با حضور در ساختمان دادگستری آذربایجانغربی با آقای دکترعتباتی رییس کل دادگستری آذربایجانغربی پیرامون مسائل منابع طبیعی دیدارو گفتگو کرد.

در این دیدار مدیر کل دادگستری آذربایجانغربی با تاکید بر اهمیت منابع طبیعی گفت:

جایگاه عرصه های منابع طبیعی برای دستگاه قضاء بسیارمهم و با ارزش است و در این راستا با تمام توان همراه حافظان منابع طبیعی برای صیانت از عرصه ها ملی هستیم.

وی افزود:

اجرای طرح کاداستر درعرصه های ملی یکی از موضوعات مهم در حفاظت از عرصه های ملی است که باید منابع طبیعی در این خصوص جدیت بیشتری را داشته باشد و انتظار داریم با اجرای به موقع این طرح ملی و قانونی؛ مالکیت دولت بر عرصه های ملی بیش از پیش ارتقاء یابد.

دکترعتباتی با تاکید بر همکاری تنگاتنگ اداره کل ثبت اسناد استان در اجرای طرح کاداسترادامه داد:

برای اجرای طرح کاداستر که متولی اصلی آن منابع طبیعی می باشد؛ اداره کل ثبت اسناد نیز با همکاری های سازنده باید نسبت به اجرای سریع آن اقدام نمایند تا آمار عملکردی آن در این زمینه به مقامات ارشد کشورارسال شود.با همکاری هر دو نهاد امیدواریم تا پایان شهریور ماه سالجاری تمامی تعهدات استان نسبت به اجرای طرح کاداسترانجام شود.

در ادامه این دیدار مهندس موسوی با ارائه گزارشی کوتاه از وضعیت اجرای طرح کاداستر و اقدامات حفاظتی در آذربایجانغربی گفت:

خوشبختانه در راستای اجرای طرح کاداستر تعامل بسیار خوبی با اداره کل ثبت اسناد بوجود آمده که امیدواریم تعهدات تکلیف شده که بالغ بر 600 هزار هکتار می باشد روند اجرای این طرح بیش از گذشته افزایش یابد.

وی افزود:

ما نیز در اداره کل منابع طبیعی استان با ابلاغ دستورالعمل های طرح کاداستر به ادارات منابع طبیعی شهرستانها؛ در تلاش هستیم که آهنگ رشد این طرح را سرعت بخشیده و گامهای بلندی را برای توسعه اقتصادی و اجتماعی استان برداشته شود. از سوی دیگر اجرای طرح کاداستر مانع از برخی سود جویی ها و تصرفهای غیر قانونی در عرصه های ملی خواهد شد و حاکمیت خواهد توانست با این اجرای این طرح ضریب کنترل و صیانت از عرصه های منابع طبیعی را بیش از پیش ارتقاء دهد.

   

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :