پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پویش بذرکاری درپارک جنگلی فنایی شهرستان خوی
بازدید : 189 25 آذر 1400 ساعت 15:32 شماره :91877

پویش بذرکاری درپارک جنگلی فنایی شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی روز پنج شنبه 1400/9/25 پویش مردمی بذرکاری با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان، فرماندار، مسئولین، نیروهای نظامی و انتظامی، همیاران و دوستداران طبیعت در 50 هکتار از پارک جنگلی فنایی شهرستان خوی برگزار شد.

دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی استان در این مراسم ضمن تشکر از حضور مسئولین، همیاران و اقشار مختلف مردم، از پویش بذرکاری و نهالکاری در استان گزارش مختصری ارائه و گفتند: این پویش در 17 شهرستان استان روزهای پنج شنبه تا آخر سال به مساحت 3300 هکتار با حضورمسئولین، دوستداران طبیعت و اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور پویش مردمی بذرکاری در جهت حفظ و احیای جنگلهای زاگرسی در 11 استان کشور از 10 آذرماه شروع و تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به پدیده غالب روزهای پاییزی که باعث افزایش ریزگردها و وارونگی هوا در شهرهای صنعتی و بزرگ میشود گفت: شرایط بد آب و هوایی که در مناطق شهری بسیار معمول است، با افزایش تعداد درختان در فضای شهرها که به صورت تصفیه کننده‌های طبیعی هوا عمل می‌کنند، بهبود خواهد یافت. گیاهان به کمک فرایندهای طبیعی مانند فتوسنتز و تنفس و تعرق هوا را تصفیه و خنک کرده و به فضای اطراف بر می گردانند.

عباسی فرماندار شهرستان خوی نیز در این مراسم از اقدامات بسیار خوب و چشمگیر منابع طبیعی، خصوصاً در آبخیزداری و افزایش اراضی جنگلی و مرتعی تقدیر و خواستار ادامه این روند در شهرستان خوی شد.

در ادامه دوستداران طبیعت در کنار مسئولین با کاشت بذر در پارک جنگلی فنایی خوی جهت حفظ و حراست از انفال هم قسم شدند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :