پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پویش مردمی بذرکاری جهت احیای جنگلهای زاگرس در استان آذربایجان غربی برگزار شد.
بازدید : 160 10 آذر 1400 ساعت 16:27 شماره :91410

پویش مردمی بذرکاری جهت احیای جنگلهای زاگرس در استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی، دهم آذرماه همزمان در یازده استان زاگرسی پویش مردمی بذرکاری با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان، فرماندار، مسئولین و اقشار مختلف مردم در استان آذربایجان غربی شهرستان سردشت برگزار شد

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی اظهارکرد: دوستداران طبیعت در راستای احیا جنگل‌های زاگرس در پویش مردمی و بذرکاری جنگل ها مشارکت خواهند کرد.

دکترهادی قاسمی با بیان اینکه این طرح به صورت همزمان در ۱۱ استان زاگرس نشین اجرا می شود و سهم آذربایجان غربی 80 هکتار است، افزود: در مسیرهای ورودی با مناطق جنگلی و مستعد احیا پایگاه ثابت مستقر می شود و بذر مورد نیاز شامل بلوط، بادام و ارغوان در اختیار دوستداران طبیعت قرار می گیرد.

وی گفت: شهرستان سردشت در محدوده جنگلهای منطقه کولسه، شهرستان پیرانشهر در روستای قبرحسین و پردانان، شهرستان اشنویه پارک جنگلی مشرف به شهر، شهرستان مهاباد پارک آبخیز استاد هه ژار ،شهرستان ارومیه پارک جنگلی قوشچی میزبان پویش مردمی بذرکاری برای احیا جنگل های زاگرس هستند که از امروز آغاز شده است.

خسروی فرماندار شهرستان سردشت نیز در این مراسم با مثبت ارزیابی کردن پویش بذرکاری، از عموم مردم جهت حفظ جنگلهای سردشت درخواست کمک و یاری کرد.

وی افزود: بذر کاری در این پویش محدود به مهلت خاصی نیست و امسال تا پایان فصل، بذرکاری ادامه خواهد داشت و برای تداوم پویش در سالهای آینده برنامه ریزی هایی انجام شده است.

در ادامه اقشار مختلف مردم، طبیعت‌ دوستان و مسئولین به صورت نمادین در "سه راهی کولسه - ابتدای جاده نیسک آباد"بذرکاری و جهت حفظ منابع خدادادی هم قسم شدند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :