پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری سومین جلسه بررسی تهیه طرحهای مرتعداری تلفیقی، ممیزی مراتع، مدیریت چرا و پروژه های بخش مرتع
بازدید : 155 1 آذر 1400 ساعت 9:10 شماره :90978

برگزاری سومین جلسه بررسی تهیه طرحهای مرتعداری تلفیقی، ممیزی مراتع، مدیریت چرا و پروژه های بخش مرتع

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ سومین جلسه پیگیری و بررسی تهیه طرحهای مرتعداری تلفیقی، ممیزی مراتع، مدیریت چرا و پروژه های بخش مرتع با حضور مدیرکل منابع طبیعی، معاون فنی، رئیس اداره امور مراتع، کارشناسان مرتع استان و شهرستانها بصورت وبینار برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر قاسمی مدیرکل منابع طبیعی استان ضمن تبریک آغاز هفته بسیج بر دلاور مردان بسیجی و کلیه همکاران بسیجی منابع طبیعی استان، این نهاد را با ارزشترین ثمره انقلاب اسلامی ایران یاد کردند.

ایشان در ادامه به طرحهای مرتعداری اشاره و گفتند: در سال 1399 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ؛ طرحهای مرتعداری با مشارکت بهره برداران منابع طبیعی به مرحله اجرا رسید، که خوشبختانه در سالهای اخیر با روند رو به رشد اعتبارات طرحهای مرتعداری گامهای خوبی برای توسعه مراتع استان برداشته شده است.

وی افزود:

در سال جاری مقرر گردیده طرحهای تلفیقی مرتعداری در سطحی بالغ بر 420 هزار هکتار و طرحهای مصوب در سطحی افزون بر 630 هزار هکتار اجرا شود.

مهندس قائمی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان در خصوص اجرای طرحهای مرتعداری تلفیقی و ممیزی گفت:

این طرحها در راستای افزایش توان مرتعی عرصه های ملی و برای توسعه عرصه های منابع طبیعی به منظور ارتقاء پوشش گیاهی است که با اجرای این طرحها بهره برداران و دامداران خواهند توانست در کنار احیاء مراتع ؛ بهره برداری اصولی را نیز از مراتع داشته باشند .

وی ادامه داد:

این طرحها بصورت مشارکت با مجریان و بهره برداران مراتع استان اجرا خواهد شد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم همچون سالهای گذشته شاهد افزایش پوشش گیاهی در مراتع استان باشیم.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :