پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضور دکترگرشاسبی معاون رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور در استان آذربایجان غربی
بازدید : 158 27 آبان 1400 ساعت 18:24 شماره :90892

حضور دکترگرشاسبی معاون رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور در استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی صبح روز پنج شنبه 1400/8/27 دکترگرشاسبی معاون رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور به همراه چند تن از مدیران ستادی سازمان وارد استان آذربایجان غربی شدند.

دکترگرشاسبی را دراین سفر آقایان ابوطالب قزلسفلو مدیرکل دفترکنترل سیلاب، مسعود جلالی مدیرکل دفترحفاظت و حمایت، کامران پورمقدم مدیرکل دفترجنگلهای خارج از شمال و حمیدالیاسی کارشناس ابخیزداری سازمان همراهی میکردند.

همکاران سازمان پس از ورود به استان به دو گروه جهت بازدید از طرحهای درحال اجراء و پایان یافته در شهرستانهای مهاباد و سلماس تقسیم شدند.

دکترگرشاسبی و دکترقزلسفلو به همراه مدیرکل، معاون آبخیزداری، معاون حفاظت وامور اراضی ، رئیس اداره استعدادیابی منابع طبیعی استان با حضور در شهرستان سلماس از طرحهای اجرایی در این شهرستان دیدن کردند.

در بدو ورود به شهرستان سلماس مورد استقبال نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان، فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان،رئیس اداره منابع طبیعی و رئیس جهادکشاورزی شهرستان قرار گرفتند.

بازدید از روستاهای قره قشلاق ولکستان و دیدار با روستائیان و دامداران مردم منطقه از برنامه های این سفربود.

دکترگرشاسبی با حضور در بین مردم این دو روستا به درد دل آنها و مشکلاتی که در خصوص واگذاری اراضی به سرمایه گذاران داشتند گوش داده و جهت رفع مشکلات مردم منطقه قول مساعد دادند.

دیدار از مجتمع 30000 واحدی دام سنگین شیرپگاه شهرستان و شرکت در جلسه رفع موانع طرحهای اجرایی در شهرستان سلماس دومین برنامه دکترگرشاسبی و همراهان بود.

معاونت آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور در نشست رفع موانع تولید شهرستان که در مجتمع کشت و صنعت شیرپگاه سلماس و با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه ، فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، رئیس جهادکشاورزی استان،مدیرکل دفترکنترل سیلاب سازمان، مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ، مسئولین استان و شهرستان،صداوسیما و اصحاب جراید برگزار شد، هدف از این سفر را مثبت ارزیابی و در جهت رفع مشکلات این شهرستان در حوزه منابع طبیعی برنامه ریزی دقیق صورت خواهد گرفت.  

وی افزود: در بازدیدی که از اراضی روستاهای قره قشلاق، لکستان و سیل بند "دیرعلی" داشتیم سعی خواهیم کرد مشکل اراضی این روستاها بررسی و در اسرع وقت نتایج آن به مسئولین شهرستان اعلام شود.

دکتررضازاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن تشکر از وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص حل مشکل اراضی روستا نشینان این منطقه خاطرنشان کرد:

در جلسه ای که با وزیر محترم جهادکشاورزی داشتیم مشکلات شهرستان را به عرض ایشان رساندم و با دستور ایشان و جناب آقای دکتر منصور رئیس سازمان جنگلها مراتع وآبخیزداری کشور،دکترگرشاسبی مأمور رسیدگی به مشکل اهالی این منطقه شدند که امیدوارم با حضور معاون سازمان جنگلها مشکل مردم این منطقه رفع رجوع گردد.

همچنین در سفر دکترپورمقدم و دکترجلالی و در معیت مهندس قائمی معاونت فنی اداره کل و مهندس خضری سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد از پروژه پارک آبخیز استاد هه ژار و نهالستان دکترجوانشیرمهاباد بازدید میدانی به عمل آمد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :