پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس سازمان جنگل ها: سال 1400 سال پایان ممیزی مراتع کشور خواهد بود
بازدید : 45 24 تير 1400 ساعت 11:23 شماره :87208

رییس سازمان جنگل ها: سال 1400 سال پایان ممیزی مراتع کشور خواهد بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی ، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این خبر گفت: متوسط تهیه طرح مرتعداری در چهل سال گذشته در ایران سالانه 1870 هکتار بوده که با حرکت جهشی در سال 1399 این رقم به 5 میلیون و 600 هزار هکتار رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان خراسان رضوی، دکتر منصور صبح  امروز در مراسم افتتاحیه اولین همایش بین المللی و هشتمین همایش ملی مرتعداری ایران در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از سال 2021 تا2031 دهه احیای اکوسیستم ها نامگذاری شده و سال 2026 سال اهتمام جدی به مرتع و مرتعداران خواهد بود.

وی افزود هماهنگی و همگرایی سازمان های متولی در امر حفاظت و حمایت از مراتع و سایر بخش ها و دستگاههای مرتبط با بحث توسعه کشور ، ضامن موفقیت طرح های احیا و بهبود شرایط مرتع است.

رئیس سازمان جنگل ها،  مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه گفت  باید نظام استفاده از مراتع را از حالت تک بعدی  تعلیف دام خارج کرده و به مرتعداری تلفیقی تغییر دهیم . در این راستا حضور تشکل های صنفی مرتعداران ، بهره برداران و دامداران در کنار کارشناسان و متخصصان حوزه مرتع اجتناب ناپذیر میباشد

وی افزود همگرایی و هماهنگی متخصصین و اساتید حوزه مرتع با دستگاه های اجرایی مرتبط با مراتع و تلاش در جهت استفاده بهینه از سایر ظرفیت های مرتع بویژه توسعه گیاهان دارویی گام مهمی در راستای مرتعداری تلفیقی است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :