پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هفت میلیارد ریال برای حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی اختصاص یافت
بازدید : 55 23 تير 1400 ساعت 11:12 شماره :87206

هفت میلیارد ریال برای حفاظت از منابع طبیعی آذربایجان غربی اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: هفت میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای ارتقای توانمندی های یگان حفاظت منابع طبیعی در استان اختصاص یافته است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از ایرنا- هادی قاسمی افزود: این اعتباربرای افزایش و تامین نیروهای یگان های گشت و مراقبت درسطح عرصه های ملی آذربایجانغربی هزینه خواهد شد.

 

وی با اشاره به گرمای بیش از حد هوا در استان و احتمال آتش سوزی منابع طبیعی اظهار کرد: یگان های حفاظت منابع طبیعی آذربایجان غربی برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های ملی آمادگی کامل دارند.

مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان غربی بیان کرد: امیدواریم با توجه به هماهنگی های انجام شده با فرمانداری ها، شوراها و دهیاران، شاهد هیچ آتش سوزی درعرصه های ملی نباشیم.

 

قاسمی گفت: همچنین سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی و بهره برداران نیز آمادگی دارند تا در موارد لزوم وارد عمل شوند و نیروهای منابع طبیعی را همراهی کنند.

 

وی افزود: همچنین شماره های تلفن ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع به طور شبانه روزی فعال بوده و مردم می توانند هر گونه آتش سوزی، تخریب و یا تصرف در عرصه های ملی را به این تلفن اطلاع دهند.

 

براساس این گزارش، آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که از این میزان ۱۰۱ هزار هکتار جنگل و بقیه مرتع است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :