پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آمادگی کامل یگانهای حفاظت منابع طبیعی آذربایجانغربی برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های ملی
بازدید : 75 21 تير 1400 ساعت 10:17 شماره :87008

آمادگی کامل یگانهای حفاظت منابع طبیعی آذربایجانغربی برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های ملی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دکتر قاسمی مدیر کل منابع طبیعی استان روز دوشنبه 1400/4/14 با حضور در صداو سیمای مرکز مهاباد و شرکت در گفتگوی ویژه خبری با اعلام این مطلب گفت:

در حال حاضر آذربایجانغربی با توجه به گرمای زودرس در سال جاری؛ و دارا بودن مراتع و پوشش گیاهی خوب ، احتمال آتش سوزی های احتمالی در مراتع پیش بینی می شود و اداره کل منابع طبیعی استان با تمام نیروهای خود آماده مقابله با هر گونه حادثه و یا اتفاق در عرصه های ملی است.

وی افزود:

امیدواریم با توجه به هماهنگی های انجام شده با فرمانداریها ؛ شوراها و دهیاران محترم شاهد هیچ آتش سوزی درعرصه های ملی نباشیم. به غیرازاین سازمانهای مردم نهاد و تشکلهای مردمی و بهره برداران نیز آمادگی دارند تا درموارد لزوم وارد عمل شوند و نیروهای منابع طبیعی را همراهی کنند.

دکتر قاسمی ادامه داد:

خوشبختانه از محل صندوق توسعه ملی برای ارتقاء توانمندی یگانهای حفاظت در سطح استان بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که این اعتباربرای افزایش و تامین نیروهای یگانهای گشت و مراقبت درسطح عرصه های ملی آذربایجانغربی هزینه خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطر نشان کرد:

برای رسیدن به نقطه مطلوب درامر حفاظت و تجهیزیگانهای منابع طبیعی؛ تلاش زیادی را داشته ایم که این موضوع همکاری بیش از پیش مسئولین ارشد استانی را می طلبد و امیدواریم با عنایت به حساسیت موضوع آتش سوزی در جنگلها و مراتع ؛ مسئولین امردر تخصیص اعتبارات لازم برای این بخش همراهی لازم و کافی را مد نظر قراردهند.

قاسمی مدیرکل منابع طبیعی استان به عملیاتهای آبخیزداری در استان نیز اشاره و گفت:

اجرای طرحهای آبخیزداری نیز از دیگر الویتهای کاری برای مجموعه سازمان جنگل و ادارات کل منابع طبیعی استانها بوده است که در این زمینه نیز استان ما رتبه برتر را در اجرای طرحهای آبخیزداری به خود اختصاص داده است. اجرای این طرحها آثار و برکات بسیاری به همراه داشته است که از مهمترین آنها جلوگیری از رسوب و فرسایش خاک و جلوگیری از سیلابهای فصلی بوده است که از دیگر آثار این طرحها تامین آبهای زیرزمینی نیز می باشد.

همچنین یاد آوری می کنیم تلفن 1504 و 139 امداد جنگل و مرتع بطور شبانه روزی در خدمت هم استانی های عزیز بوده و مردم عزیز می توانند هر گونه آتش سوزی ، تخریب و یا تصرف در عرصه های ملی را به این تلفن اطلاع دهند.    

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :