پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دومین جلسه شورای فرهنگی منابع طبیعی وآبخیزداری استان برگزار شد.
بازدید : 47 16 تير 1400 ساعت 10:0 شماره :86904

دومین جلسه شورای فرهنگی منابع طبیعی وآبخیزداری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دومین جلسه شورای فرهنگی منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی با حضور دکترقاسمی مدیر کل و اعضاء شورا برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز و در ابتدا دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت دادن به مسئله فرهنگ گفت:

مقوله فرهنگ یکی از مولفه های مهم در هر جامعه ای است که تحقق اهداف و برنامه های مربوط به آن تلاش و اهتمام همگانی را طلب می کند.

وی افزود:

حضرت امام خمینی (ره) فرمودند؛ وابستگی فرهنگی بزرگترین فاجعه است که گاهی بر سر ملت‌ها می‌آید و از نظر فرهنگی وابسته باشد و اینکه گمان می‌کنند همه چیز از غرب است این یک مشکل اساسی است و فرمودند شما استادان، فرهنگیان، دانشجویان کوشش کنید و مغزها را از این وابستگی فرهنگی شستشو دهید.

حجت الاسلام پناهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی استان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات این نهاد ارائه کردند.

ایشان 15 ختم قرآن در ماه مبارک رمضان ، اهداء جوایز در دهه کرامت به 15 نفر از فرزندان همکاران که اسامی آنها همنام با نام حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) بود، برگزاری نمازهای جماعت در اداره کل وبیان احکام از برنامه هایی هست که برگزار گردیده است.

 وی افزود:

در نظر داریم در دهه ولایت نیز مسابقه خطبه غدیر را برگزار کنیم وبه قید قرعه به برگزیدگان جوایزی اهداء کنیم و همچنین به مناسبت نزدیک شدن به ماه محرم نیز قرار است برنامه ریزی دقیقی در جهت برگزاری مراسمات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرونا داشته باشیم.

در ادامه جلسه با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات اعضاء به جمع بندی و صورتجلسه گردید.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :