پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضورمدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان در برنامه زنده تلویریونی در مسیرتوسعه
بازدید : 48 15 تير 1400 ساعت 12:22 شماره :86877

حضورمدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان در برنامه زنده تلویریونی در مسیرتوسعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان غربی روز سه شنبه 1400/4/8 با حضور در صدا وسیمای استان آذربایجان غربی در برنامه زنده تلویزیونی *در مسیر توسعه* شرکت کردند.

دکتر قاسمی در این برنامه که بصورت زنده و به مدت 45 دقیقه پخش شد گزارشی از اقدامات و برنامه های منابع طبیعی وآبخیزداری در استان آذربایجان غربی را تشریح کردند.

وی افزود:

یکی از مهمترین طرحهای سازمان جنگل و به طبع آن در سطح ادارات کل منابع طبیعی استانهای کشور در سال جاری به اجرا در آمد و از الویتهای مهم این سازمان به شمار می رود ؛ طرح کاداستر اراضی ملی است که خوشبختانه در اجرای این طرح ؛ اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی از همان ابتداء پیشرو بوده است و به همت همکاران مجموعه بالغ دو میلیون یکصدو هشتاد هزار هکتار از اراضی ملی با همیاری اداره کل ثبت اسناد استان تا کنون طرح کاداستر بر روی آن اجرا شده است که خوشبختانه رتبه نخست را در سطح کشور کسب نموده است.

ایشان ادامه داد:

همسو با اجرای طرح کاداستر اجرای طرحهای آبخیزداری نیز از دیگر الویتهای کاری برای مجموعه سازمان جنگل و ادارات کل منابع طبیعی استانها بوده است که در این زمینه نیز استان ما رتبه برتر را در اجرای طرحهای آبخیزداری به خود اختصاص داده است. اجرای این طرحها آثار و برکات بسیاری به همراه داشته است که از مهمترین آنها جلوگیری از رسوب و فرسایش خاک و جلوگیری از سیلابهای فصلی بوده است که از دیگر آثار این طرحها تامین آبهای زیرزمینی نیز می باشد.

دکتر قاسمی ادامه داد:

با اجرای طرح کاداستر اراضی مالکیت دولت بر اراضی ملی تثبیت شده و سرمایه گذاری و رونق اقتصادی از مهمترین رویکردهای این موضوع خواهد بود . امیدواریم جشن تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی در آذربایجانغربی تا پایان سال جاری برگزار شود که اتفاق بسیار مهمی در توسعه و رونق اقتصادی استان را شاهد خواهیم بود.

مدیر کل منابع طبیعی آذربایجانغربی خاطر نشان کرد:

در اجرای حفاظت و ایجاد ذخیره گاههای جنگلی استان آذربایجانغربی رتبه نخست کشور را دارد و توانسته ایم با ایجاد ذخیره گاههای جنگلی در سطح استان حفاظت از گونه های نادر جنگلی و طبیعی را هم توسعه و هم حفاظت نماییم. همچنین یکی از اهداق مهم در توسعه فضای سبز توسعه ؛ تولید نهال در استان است که در صدد هستیم با تشویق کسانی که در این راستا علاقمند به این امر می باشند حمایتهای لازم را از طریق بانک کشاورزی و با در اختیار گذاشتن تسهیلات بانکی حمایت کنیم و در این خصوص از طریق منابع بانکی و اعتبارات تخصیصی اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال  پیش بینی شده است.

در این برنامه سه سؤال طرح شده بود که به دونفر از شرکت کنندگان که پاسخ صحیح را داده بودند از طرف اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان دو عدد کارت هدیه دو میلیون ریالی اهداء شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :