پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هفتمین جلسه صندوق توسعه ملی با چکش کاری مانده اعتبارات و هزینه کرد آن برگزارشد.
بازدید : 65 12 تير 1400 ساعت 9:29 شماره :86659

هفتمین جلسه صندوق توسعه ملی با چکش کاری مانده اعتبارات و هزینه کرد آن برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ هفتمین جلسه صندوق توسعه ملی با چکش کاری مانده اعتبارات و هزینه کرد آن با حضور دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان و اعضاء در اتاق جلسات مدیرکل برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر قاسمی ضمن تذکر به همکاران در خصوص رعایت نکات بهداشتی اعم از زدن ماسک و شستشوی مداوم دستها در محیط کار و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدلیل افزایش دوباره ویروس کرونا در جهان شدند.

در ادامه جلسه مدیرکل منابع طبیعی استان گزارشی از مصوبات قبلی صندوق توسعه ارائه و در جهت اجرای موارد باقی مانده و نحوه اقدامات بعدی آن تصمیم گیری شد.

 ایشان با بیان اینکه که فرصتی برای هزینه کرد اعتباران و ارائه صورت وضعیت باقی نمانده گفت:

با تمهیدات اندیشیده شده و رایزنهای صورت گرفته اعتبارخوبی برای توسعه حوزه های آبخیز، بیابان، جنگل، وحفاظت دراستان آذربایجانغربی پیش بینی شده بود که برای هزینه کرد این اعتبارات باید معاونتها و واحدهای ذیربط در مجموعه اداره کل با سیر مراحل قانونی من جمله تعیین پیمانکاران و عقد قراردادها سرعت لازم را برای اتمام عملیات های عمرانی انجام دهند.

وی افزود:

مقداری از این اعتبارات در قالب اسناد خزانه بودند که باید از فرصت باقی مانده جهت هزینه کرد آن اقدام عاجل از طرف واحدهای آبخیزداری ، ممیری اراضی، حفاظت و احیاء معادن صورت گیرد.

دکتر قاسمی خاطر نشان کرد:

در سال گذشته بالغ بر 250 هزار هکتار از عرصه های ملی تحت پوشش اعتبارات صندوق توسعه ملی عملیات آبخیزداری  اجرا شد که در سال 1400 این مساحت به 330 هزار هکتار ارتقاء خواهد یافت. بنابراین انسجام کامل واحدها و برنامه ریزی دقیق برای اجرای طرحهای عمرانی ابخیزداری باید از هم اینک آغاز شود.

     

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :