پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سفر دکترمسعود منصور به استان آذربایجان غربی
بازدید : 143 25 خرداد 1400 ساعت 17:25 شماره :86126

سفر دکترمسعود منصور به استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی روز سه شنبه 1400/3/25 دکترمسعود منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور وارد استان آذربایجان غربی شدند.

ایشان در بدو ورود به استان با حضور در شهرستان مهاباد ضمن کلنگ زنی ساختمان مدیریت و حفاظت پارک جنگلی استاد هه‌ژار این شهرستان از عملیات اجرایی این طرح از نزدیک بازدید کرد. 

در افتتاح این طرح ملی که با حضور دکتر اورنگی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اراضی کشور، محمودزاده نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی، کرامتی رئیس جهادکشاورزی استان، دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان، دکترسمیعی مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، موسوی مدیرکل حدنگاری و ممیزی سازمان جنگلها مراتع وآبخیزداری کشور، مسئولین شهرستان و جمعی از نمایندگان تشکلهای مردمی برگزار شد، دکترمنصور ضمن مصاحبه با خبرگزاری شهرستان مهاباد گفت :

 طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و عرصه های دیگر سطح کشور زیر کشت زراعت چوب رفته و جهش بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا پیش بینی کشت نهال در صنعت زراعت چوب و همچنین ارایه تسهیلات به اشخاصی که در زمین های دیم کم بازده به کاشت نهال می‌پردازند نیز انجام شده است.

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: خرید تضمینی صنایع چوب از نهال کاران و فعالان زراعت چوب نیز از دیگر برنامه های تشویقی برای کاشت چوب و احیای دوباره آن در سطح کشور است.

منصور اضافه کرد: همچنین افرادی که در اراضی ملی با شرط تامین آب اقدام به کشت نهال و زراعت آن کنند تسهیلات ویژه اختصاص پیدا می کند.

وی تاکید کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های مستعد است برای اینکه هم بە صورت مستقیم کار زراعت چوب و هم در قالب بادشکن و تلفیق با کارهای دیگر مناسب برای صنوبر کاری است و یک صنعت سبز و سود دە بوده بنابراین از این طرح در منطقه حمایت می کنیم.

وی در خصوص پارک جنگلی استاد هه‌ژار مهاباد نیز گفت: این پارک یکی از پر جاذبەترین پارک‌های جنگلی سراسر کشور در آیندە خواهد شد و با اهدای منابع مالی طی سال های آتی بە یک تفرجگاه کاملی برای مردم این شهر و سراسر کشور تبدیل خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفری یک روزه به مهاباد ضمن کلنگ زنی ساختمان مدیریت و حفاظت پارک جنگلی استاد هه‌ژار این شهرستان از عملیات اجرایی این طرح از نزدیک بازدید کرد.

در ادامه این سفر دکتر منصور با حضور در شهرستان سردشت و دیدار با فرماندار شهرستان و نماینده مردم شهرستانهای سردشت وپیرانشهر، در جلسه اطفاء حریق این شهرستان شرکت و در خصوص مبارزه با آتش سوزیهای احتمالی و امادگی نیروها در این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

پایان سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی حضور در شهرستان مرزی پیرانشهر و دیدار با فرماندار و مسئولین این شهرستان بود.

 

                | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :