پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سومین جلسه شورای حفاظت با رویکرد حفاظت بهتر از عرصه های ملی برگزارشد.
بازدید : 115 9 ارديبهشت 1400 ساعت 14:6 شماره :84899

سومین جلسه شورای حفاظت با رویکرد حفاظت بهتر از عرصه های ملی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ، سومین جلسه شورای حفاظت در سال 1400 روز پنج شنبه 1400/2/9 با حضور دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی، رؤسای ستادی و شهرستانها با رویکرد حفاظت بهتر از عرصه های ملی بصورت وبینار برگزارشد.

دکترقاسمی در این جلسه ضمن قبولی طاعات و عبادات همه همکاران در ماه مبارک رمضان، ماه غفران الهی، گرامی داشتند یاد و نام مرحوم مغفور سیداسماعیل حسینی از همکاران پرتلاش و دلسوز شهرستان پیرانشهر، که بخاطر بیماری کرونا دو روز پیش دعوت حق را لبیک گفتند و ازمیان ما رفتند.

ایشان همچنین از کلیه همکاران درخواست کردند که شیوه نامه های بهداشتی را بطور جد رعایت کنند تا انشاالله دیگر شاهد حوادث تلخ این ویروس منحوس نباشیم.

در ادامه جلسه مدیرکل منابع طبیعی استان گزارشی از عملکرد یگانهای حفاظت شهرستانها و بخشها در هفته آتی ارائه و از کلیه شهرستانها در خواست کردند در طرحهای 9*99 جدی تر باشند.

دکترقاسمی در این جلسه با ارائه آمار مقایسه ای تک تک شهرستانها در بخشهای مختلف، از روند کند برخی از شهرستانها ابراز گله مندی و درخواست کردند جهت رفع نواقص اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود:

درتهیه طرحهای مرتعداری، زراعت چوب، تشکیل صندوق تعاونی تا پایان سه اول سالجاری، جنگلکاری مشارکتی، جذب همیاران طبیعت، تهیه طرح محصولات فرعی مرتع و جنگل، سوخت جایگزین، کاداستر و ساماندهی نیروهای حفاظتی باید برنامه ریزی جدی و دقیق صورت گیرد.

در ادامه جلسه که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، رؤسای ادارات به بیان عملکرد خود و اقدامات انجام شده در هر یک از بخشهای تحت اختیار خود پرداختند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :