پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دکترسیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان دیدار وگفتگو کرد.
بازدید : 128 2 ارديبهشت 1400 ساعت 15:14 شماره :84676

دکترسیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی، روز پنج شنبه 1400/2/2 دکترسید سلمان ذاکر با حضور در اداره کل منابع طبیعی استان با دکترقاسمی مدیرکل و معاونین ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیداردکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان وتبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران به فرمان رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) از حضور دکتر ذاکر در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تقدیر وتشکر کرد.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات و فعالیتهای منابع طبیعی استان در سال گذشته ارائه کردند.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان در این گزارش ضمن دفاع از عملکرد منابع طبیعی استان و اقدامات مهمی که در سال گذشته با وجود بیماری کرونا انجام شد، از کسب مقام برتر در بسیاری از زمینه ها خصوصاً آبخیزداری، کاداستر و جنگلکاری در کشور خبر دادند و گفتند:

وظیفه ذاتی که سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور برعهده دارد حفاظت از عرصه های ملی است، که منابع طبیعی استان آذربایجان غربی با تمام توان و نیروی کمی که در اختیار دارد از انفال حفاظت و اجازه نمیدهد به اراضی ملی دست درازی شود.

وی افزود:

با همت و تلاش همکاران در مرکز استان و شهرستانها توانستیم اسناد تک برگی یا همان طرح کاداستر را با سرعت به پیش ببریم و موفق شدیم در شش ماهه و نه ماهه سال قبل مقام اول را در کشور بدست بیاوریم.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان به طرحهای آبخیزداری وآبخوانداری نیز اشاره و گفت:

با اجرای طرحهای آبخیزداری کارهای بزرگی در استان انجام شد، خصوصاً در برخی از روستاهای شمال استان که روستائیان به دلیل کمبود آب در حال ترک روستا و عزیمت به شهرها بودند، با اجرای طرح آبخیزداری در این مناطق، قنات و چاههای منطقه دوباره پرآب شدند و مردم به روستای خود بازگشتند.

وی ادامه داد:

در ارتفاعات بهداری ارومیه(صدرا وانعام) با کوچکترین بارش سیلاب و گل ولای وارد منازل مردم میشد، که با اجرای عملیات آبخیزداری این مشکل نیز مرتفع گردید.  

دکترسید سلمان ذاکر نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در این دیدار، ضمن تبریک ماه رمضان و قبولی طاعات و عبادات در این ماه، از تلاش و همت دکترقاسمی و همکاران ایشان در منابع طبیعی وآبخیزداری استان در حفاظت از اراضی ملی و جنگلی تقدیر و تشکر کرد.

وی اداره منابع طبیعی وآبخیزداری را خط مقدم مبارزه با تصرفات و زمین خواری عنوان کرد و گفت:

در سالهای اخیر بدلیل افزایش ارزش زمین، عده ای از دلالان و بنگاهداران، متأسفانه قضیه بد زمین خواری و حتی کوه خواری را رواج داده اند که در این خصوص وظیفه منابع طبیعی بسیار سنگین و مهم میباشد، چرا که باید با ورود به این موارد جلو رواج این موضوع گرفته شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله آبخیزداری و آبخوانداری نیز اشاره و افزودند:

اینجانب ضمن حمایت از اجرای طرحهای آبخیزداری برآن هستیم که در جلسات مجمع نمایندگان استان نیز این موارد بررسی و جهت طرح در مجلس شورای اسلامی نیز ارائه شود.

سید سلمان ذاکر در پایان این دیدار از دکترقاسمی و همکاران ایشان درخواست کرد در حل مشکلات مردم خصوصاً کشاورزان و دامداران تلاش بیشتری کنند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :