پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دومین جلسه شورای حقوقی در سال 1400برگزارشد.
بازدید : 98 24 فروردين 1400 ساعت 13:2 شماره :84462

دومین جلسه شورای حقوقی در سال 1400برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی دومین جلسه شورای حقوقی طبق روال روزهای سه شنبه به منظور هماهنگی و تبادل نظر پیرامون مسائل حقوقی ، بررسی مشکلات و موانع مربوطه ، ارائه راه حل های قانونی و آگاهی از آخرین بخشنامه ها و دستورالعملها ، با حضور دکترقاسمی مدیرکل ،معاونین و رؤسای ستادی و شهرستانهای منابع طبیعی استان در اتاق جلسات مدیر کل بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ، گزارشی از عملکرد حقوقی اداره کل و شهرستانها ارائه و اقداماتی که باید در دستور کار قرار بگیرد ، به رؤسای ادارات و کارشناسان حقوقی متذکر شدند.

وی افزود ، شهرستانها دقت کافی در ارسال پرونده به دادگاهها را داشته باشند و از ارسال پرونده های ناقص جداً خودداری نمایند. همچنین در بایگانی پرونده ها نیز حتماً نسخه بایگانی بصورت دستی باید اقدام شود.

این جلسه با ارائه گزارش نمودار عملکرد تک تک شهرستانها توسط مدیرکل منابع طبیعی استان ادامه یافت.

این جلسه مصوباتی نیز داشت از جمله ، آمارهای ارسالی بموقع و دقیق باشد ، بازبینی پرونده های سنواتی بصورت مدون تاحصول نتیجه پیگیری شود ، خلع ید پرونده ها حتماً با حضور فرماندار و دادستانی شهرستان اجرا شود ، استفاده از ظرفیت همیاران طبیعیت در جلوگیری از تخریبات ، پیگیری پرونده های حساس توسط رؤسای ادارات ، دقت کافی در گزارشهای درخواست اعمال ماده 59 ، احداث پاسگاههای ویژه منابع طبیعی در شهرستانها.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :