پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در دیدارمهندس آقایی رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجانغربی با دکتر قاسمی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری راهکارهای افزایش همکاری فیمابین بررسی شد
بازدید : 74 18 فروردين 1400 ساعت 15:59 شماره :84328

در دیدارمهندس آقایی رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجانغربی با دکتر قاسمی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری راهکارهای افزایش همکاری فیمابین بررسی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس آقایی رییس سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی و کشاورزی آذربایجانغربی روز چهارشنبه 1400/1/18 با حضور در اداره کل منابع طبیعی استان با دکترقاسمی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مهندس آقایی خواستار افزایش همکاری های فنی بین دو بخش شد.

وی گفت:

در سالهای گذشته با توجه به تفاهم نامه های موجود بین بخشی در راس هر دو نهاد متاسفانه این همکاری ها کمرنگ بوده و از ظرفیتهای نظام مهندسی به نحو مطلوب استفاده نشده است. هم اینک بالغ بر دو هزار عضو در سازمان نظام مهندسی استان وجود دارد که با این تعداد نیروی مستعد می توانیم خیلی از کمبودها را برطرف نماییم.

مهندس آقایی افزود:

 به همین منظور تقاضا براین است در راستای تفاهم نامه های موجود از نیروهای جوان و مستعد سازمان نظام مهندسی هر چه بهتر و بیشتر در بخش منابع طبیعی استفاده شود تا بتوانیم بخش مهمی از حفاظت و احیاء عرصه های ملی را بر عهده داشته واز پتانسیلهای این بخش استفاده گردد.

در ادامه این دیدار دکتر قاسمی با تاکید بر استفاده از نیروهای متحصص سازمان نظام مهندسی گفت:

باید برخی از موانعی که در استفاده از ظرفیتهای سازمان نظام مهندسی وجود دارد اصلاح شود تا بتوانیم از این سرمایه ها به نحو مطلوبی استفاده شود.البته برخی نیز برمی گردد به مسائل اعتباری و مالی که در بخشهایی که مورد تفاهم بوده است در سالهای گذشته اعتباری تخصیص نیافته است.

دکتر قاسمی افزود:

معاونتهای تابعه اداره کل درسالجاری باید راهکارهای لازم را ارائه دهند تا اداره کل منابع طبیعی  بتواند از پتانسیل نظام مهندسی استفاده نماید. برخی از هماهنگی ها نیز باید از سوی سازمان جنگلها؛ مراتع و آبخیزداری کشور انجام پذیرد که امیدواریم با جلسات تخصصی که با مسئولان ارشد سازمان خواهیم داشت بتوانیم موانع موجود مرتفع گردد.

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :