پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دکترگرشاسبی : صد درصد عملیات آبخیزداری در استان آذربایجان غربی انجام شده
بازدید : 72 16 دی 1399 ساعت 19:4 شماره :80721

دکترگرشاسبی : صد درصد عملیات آبخیزداری در استان آذربایجان غربی انجام شده

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی دکتر پرویزگرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگلها،مراتع وآبخیزداری کشور:صد درصد عملیات آبخیزداری در استان آذربایجان غربی انجام شده است.

گرشاسبی صبح امروز این مطلب را در جلسه استانداری که با حضور رحمانی معاون عمرانی استاندار معاونین وزارت جهادکشاورزی کشورو مسئولین ادارات استان برگزار شد عنوان و افزودند : به حول و قوه الهی با جذب 88 درصد اعتبارات ،صد درصد عملیات آبخیزداری سال 1399در این استان به اتمام رسیده است که مایه افتخار سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور و خوشحالی مردم این استان میباشد.

وی در ادامه به پایان کاداستر در این استان اشاره و اظهار داشتند : تا پایان سال مقرر گردیده که با تلاش همکاران منابع طبیعی اداره ثبت اسناد واملاک استان طرح کاداستر یا همان اسناد تک برگی در این استان به پایان برسد.

معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور همچنین به تثبیت نیروهای یگان حفاظت اشاره و گفتند : بخشنامه ساماندهی این نیروها به استانها ابلاغ گردیده و انشاالله شاهد تحولی بزرگ در یگان حفاظت سازمان خواهیم بود.

ایشان افزودند: مدیریت اراضی و همچنین آمایش سرزمینی باید درحوضه دریاچه ارومیه بطور جد پیگیری شود ، تا از کاشت محصولات پرآب در این حوضه کاسته و به طرف کشت جایگزین در اطراف دریاچه خصوصاً گیاهان دارویی که ارزآوری زیادی نسبت به سایر محصولات کشاورزی دارند روی آورد.

دکترگرشاسبی همچنین از رحمانی معاون استاندارخواستند در اجرای طرحهای آبخیزداری در حومه شهرهای استان ،از مشارکت استانداری و سایر ارگانها ،خصوصاً شهرداریها و خیّرین استفاده شود.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :