پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید سرمایه گذاران جهت اجرای طرح 1500 هکتاری زراعت چوب صنوبر در شهرستان پلدشت
بازدید : 89 10 دی 1399 ساعت 20:37 شماره :80473

بازدید سرمایه گذاران جهت اجرای طرح 1500 هکتاری زراعت چوب صنوبر در شهرستان پلدشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی باحضور دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان و سرمایه گذاربخش خصوصی،  جهت اجرای طرح 1500 هکتاری کاشت صنوبر در شهرستان پلدشت ، بازدید به عمل آمد.

این طرح در محدوده ای به وسعت 2040 هکتار از اراضی ملی منطقه آزاد شهرستان پلدشت و در حاشیه رودخانه ارس ، قرار است با همکاری اداره منابع طبیعی استان و سرمایه گذار بخش خصوصی به اجرا درآید.

در این بازدید دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی استان ضمن بازدید از این طرح گفت : تعهد منابع طبیعی استان در تولید نهال 500 هکتار بود که الحمدلله تکمیل شده و با این 1500 هکتار به سه برابر تعهد خود خواهیم رسید.

وی افزود ، پرداخت تسهیلات بانکی با سود 13 درصد باتنفس 4 ساله و توزیع نهال رایگان ابزارهای تشویقی سازمان چنگل‌ها برای متقاضیان زراعت چوب است که زارعین می‌توانند از هر دو طرح تشویقی استفاده کنند. این زراعت در اراضی ملی، دولتی و اراضی شخصی اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان در رابطه با امضای تفاهم‌نامه با صنایع چوب و سلولزی، عنوان کرد: جلسات بسیاری را در قالب زراعت چوب در عرصه های ملی و هم تولید نهال‌های سریع الرشد با صنایع چوب و سلولزی که مصرف کننده و متقاضیان مواد اولیه چوبی هستند،توسط سازمان جنگلها برگزار شده و تفاهم‌نامه‌هایی را با این صنایع امضا کرده‌اند که مهمترین آن ، تفاهم‌نامه با صاحبان صنایع چوب بوده است.

وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه صنایع چوب می‌توانند با زارعین که مشکل فروش چوب‌های خود را دارند، قرارداد بسته و با پیش خرید درختان کاشته شده به نوعی کشاورزی قراردادی را تحقق بخشند.

برنامه بعدی دکترقاسمی حضور در اداره منابع طبیعی شهرستان پلدشت و دیدار صمیمی و چهره به چهره با همکاران بود. ایشان ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی همکاران در حفاظت از اراضی ملی و انفال ، خصوصاً حرکت جهادی در طرح کاداستر یاد و از همه همکاران پرتلاش دراین بخش تقدیر و تشکرکردند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :