پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری جلسه همفکری و هماهنگی با سمن ها با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان درفرمانداری نقده
بازدید : 82 9 دی 1399 ساعت 9:18 شماره :80398

برگزاری جلسه همفکری و هماهنگی با سمن ها با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان درفرمانداری نقده

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی جلسه همفکری و هماهنگی با سمن ها و فعالان محیط زیست روز دوشنبه مورخه 8/10/1399 ساعت 11با حضور دکترقاسمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان آذربایجان غربی ،مهندس شاکر فرماندار و سازمانهای مردم نهاد (N.G.O) در سالن جلسات فرمانداری شهرستان نقده برگزارشد.

دراین جلسه مدیرکل منابع طبیعی استان ضمن تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرای مرضیه(س) ،ازمیزبانی فرمانداری شهرستان نقده و شخص فرماندار جناب آقای مهندس شاکر تقدیر وتشکر کرد.ایشان همچنین از حضور سازمانهای مردم نهاد شهرستانهای نقده ، مهاباد ، میاندوآب و ارومیه نیز سپاسگزاری کردند.

دکترقاسمی در ادامه به نقش سمن ها و سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی اشاره کردند و گفتند: سمن ها و سازمان های مردم نهاد بازوان ما در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی بوده و هستند. مسأله تخریب منابع طبیعی و محیط زیست امروزه به بحرانی جهانی و فراگیر تبدیل شده است و چنانچه بصورت عملی و جدی برای رفع این معضل چاره ای اندیشیده نشود، بشر با فاجعه عظیمی روبرو خواهد شد که حیات او را بر روی کره زمین ناممکن خواهد ساخت.

وی افزود ،امروزه بيشتر کشورهاي پيشرفته براي تداوم رشد و توسعه همه جانبه، مشارکت مردم و نهادهاي مردمي در امور کشور را در سرلوحه برنامه خود داشته و به عنوان يک ارزش از آن ياد مي کنند، براي ارتقا موفقيت ها و اثربخشي در انجام مسئوليت ها و مأموريت ها توسعه و تقويت سازمان هاي مردم نهاد (N.G.O) امري مهم و قابل اعتناست به گونه اي که دخالت دادن آن ها در تصميم گيري ها و نحوه انجام امور مي تواند سازمان هاي دولتي را در رسيدن به اهداف سازماني ياري کند.

در ابتدای جلسه مهندس شاکر فرماندار شهرستان نقده ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و خیرمقدم خدمت مدیرکل منابع طبیعی استان ، همکاران ایشان و سازمانهای مردم نهاد جنوب استان ، حمایت خود را از منابع طبیعی اعلام و خاطر نشان کردند در حفاظت از انفال با هیچ کس تعارف نداریم.

در پایان مراسم از فعالان و تشکل های مردمی با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :