پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سومین جلسه شورای حقوقی با موضوع حفظ بیت المال اولویت اصلی منابع طبیعی ، در سالن جلسات منابع طبیعی استان برگزارشد.
بازدید : 69 4 دی 1399 ساعت 12:16 شماره :80254

سومین جلسه شورای حقوقی با موضوع حفظ بیت المال اولویت اصلی منابع طبیعی ، در سالن جلسات منابع طبیعی استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی سومین جلسه شورای حقوقی به منظور هماهنگی و تبادل نظر پیرامون مسائل حقوقی ، بررسی مشکلات و موانع مربوطه ، ارائه راه حل های قانونی و آگاهی از آخرین بخشنامه ها و دستورالعملها ، با حضور دکترقاسمی مدیرکل ،معاونین و رؤسای ستادی و شهرستانهای منابع طبیعی استان در سالن جلسات اداره کل بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ، دفاع از بیت المال و انفال را یکی از اولویت های اصلی این اداره کل برشمرد و گفت: با توجه به اهمیتی که مسائل حقوقی بویژه در حوزه منابع طبیعی داردبرگزاری این گونه جلسات باعث هم افزایی در زمینه تبادل اطلاعات، انتقال داده ها و هماهنگی هرچه بیشتر در انجام امور می شود.

قاسمی تمرکز روی قوانین جدید و پایش آنها را برای پیشبرد امور حقوقی بسیار بااهمیت دانست و افزود: رؤسا و همکاران حقوقی بایستی دقت داشته باشند که قبل از مطرح شدن پرونده های مربوطه در مراجع قضائی ، پرونده ها از لحاظ مستندات قانونی تکمیل شود و پرونده ها با کمترین نقصی در مراجع قضائی مطرح گرددکه به این صورت ضمن تسریع در امر رسیدگی ، شاهد احکام صادره به نفع منابع طبیعی و دولت خواهیم بود      .

وی افزود ، جهت حفاظت هر چه بیشتر از بیت المال ضروری است ضمن ارتقای روحیه همکاری درون سازمانی ، هماهنگی و همکاری با تمامی سازمان ها و ارگان های ذیربط صورت پذیرد. همچنین رؤسای محترم ادارات نسبت به بروزرسانی نیروهای یگان حفاظت اقدام و از بکارگیری این نیروها درسایر بخشها جداً خودداری نمایند.

این جلسه با ارائه گزارش رؤسای ادارات در خصوص عملکرد اقدامات حقوقی و قضائی در حیطه کاری خود ادامه یافت.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :