پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جهش در اجرای طرح کاداستر( حدنگاری) اراضی ملی در آذربایجانغربی
بازدید : 74 1 مرداد 1399 ساعت 16:50 شماره :75134

جهش در اجرای طرح کاداستر( حدنگاری) اراضی ملی در آذربایجانغربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دکتر قاسمی مدیر کل منابع طبیعی استان در گفتگویی با اعلام این خبر گفت:

درراستای پی گیری های مسئولین کشوری و استانی برای اجرای طرحهای کاداستر در اراضی ملی آذربایجانغربی ؛ اداره کل منابع طبیعی استان با اجرای این طرح مهم و ملی توانسته است در یک ماه گذشته بیش 70 هزار هکتار از اراضی ملی را نقشه برداری و برای اخذ اسناد مالکیت دولت به اداره کل ثبت اسناد استان مدارک آن را تحویل نماید.

وی افزود:

در طول سال گذشته  80 هزار هکتار طرح کاداستردر اراضی ملی استان انجام شده بود که بحمدالله این رقم در طول یک ماه سال 99 با تلاشی مضاعف به 70 هزار هکتار رسیده و برای اخذ اسناد مالکیت بصورت سند تک برگی اقدام شده است. هم اکنون با همت مجموعه منابع طبیعی در سطح استان تعهد اداره کل منابع طبیعی برای اجرای طرح کاداستر 610 هزار هکتار است که امیدواریم در چند ماه آینده همه ی تعهدات به سرعت انجام شود.

دکتر قاسمی ادامه داد:

یکی از کارهای مهم و اساسی در توسعه زیر ساخت های کشور شفافیت مالکیت اراضی ملی و همچنین جلوگیری از زمین خواری و فساد در بخش املاک؛ اجرای طرح کاداستر است. اجرای طرح کاداستر که نتیجه آن شناسایی اراضی ملی و مستثنیات اشخاص است شرط لازم برای پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و مبارزه با زمین‌خواران است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی تصریح کرد:

امروزه یکی از مشکلاتی که منجر به تصرف اراضی ملی و باعث می‌شود که در دعاوی ؛ محاکم قضایی نتوانند به راحتی رای صادر کنند ؛ عدم وجود سند رسمی و شفافیت اراضی ملی با اراضی اشخاص است. به همین منظور اجرای طرح کاداستر ( حدنگار) در اراضی ملی بسیار ضروری و یک امر لاینفک در دفاع از مالکیت دولت می باشد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :