پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه ستاد صندوق توسعه ملی برای بررسی روند اجرای طرحهای آبخیزداری در آذربایجانغربی تشکیل شد
بازدید : 177 28 تير 1399 ساعت 16:58 شماره :74979

جلسه ستاد صندوق توسعه ملی برای بررسی روند اجرای طرحهای آبخیزداری در آذربایجانغربی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ جلسه ستاد صندوق توسعه ملی برای بررسی روند اجرای طرحهای آبخیزداری در آذربایجانغربی با حضور دکتر قاسمی مدیر کل منابع طبیعی استان و اعضاء این ستاد تشکیل شد.

در این جلسه دکتر قاسمی گفت:

از همه همکاران پر تلاش منابع طبیعی استان که مجدانه در اجرای طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی گام برداشته اند قدردانی نموده و امیدوارم با همدلی و همراهی وافر بتوانیم در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "سال جهش تولید " نامگذاری شده است ؛ بتوانیم سهم خود را در آبادانی این مرز و بوم به نحو مطلوب ادا نماییم.

وی افزود:

در چند سال اخیر با عنایت ویژه مقام معظم رهبری در حوزه آبخیزداری و آبخوانداری کشور ؛ شاهد رشد و پویایی عرصه های ملی و توسعه سفره های آبی زیزمینی هستیم که این روند بحمدالله ادامه داشته و ما نیزدر آذربایجانغربی بیش از پیش در تلاش هستیم با جلب مشارکت عمومی و مردمی عرصه های ملی استان را هر چه بیشتر آبادتر واحیاء نماییم.

دکتر قاسمی در جمع معاونین و روسای ادارات ستادی خاطر نشان کرد:

در سال جاری نیز با ابلاغ دستور العمل جدید ریاست محترم سازمان جنگل تحت عنوان طرح 9 در 99  در همه بخشهای منابع طبیعی تحول خوبی را شاهد خواهیم بود که امیدوارم همه همکاران مجموعه ؛ دراین راستا تلاش مضاعفی را داشته باشند و با ایجاد بسترهای مناسب علمی و عملی گامهای موثری را برای توسعه عرصه های ملی بردارند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تصریح کرد:

در سه سال اخیر در سطحی بالغ 320 هزار هکتار از عرصه های ملی استان ؛ فقط طرحهای مکانیکی و بیولوژیکی آبخیزداری به اجرا در آمده است و هم اینک شاهد برکات و آثار این طرحها در اغلب روستاها و مکانهای شهری هستیم. جلوگیری از ایجاد سیلابهای فصلی ؛ جلوگیری از فرسایش خاک و از بین رفتن زمینهای کشاورزی ؛ ذخیره نزولات آسمانی و جوشش چشمه های زیرزمینی از جمله آثار وفوائد اجرای طرحهای آبخیزداری است که امیدواریم این روند همچنان با حمایت مسئولان کشوری و استانی ادامه داشته باشد.

در ادامه این جلسه هر یک از معاونتها و ادارات مستقل گزارش کاری خود را در رابطه با جذب اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی ارائه دادند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :