پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه هماهنگی و اجرای طرحهای مرتعداری تلفیقی از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری با حضور روسای ادارات منابع طبیعی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد
بازدید : 171 28 تير 1399 ساعت 16:13 شماره :74978

جلسه هماهنگی و اجرای طرحهای مرتعداری تلفیقی از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری با حضور روسای ادارات منابع طبیعی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ جلسه هماهنگی و اجرای طرحهای مرتعداری تلفیقی از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری با حضور روسای ادارات منابع طبیعی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

در این جلسه ویدیو کنفرانس مهندس قائمی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان گفت:

در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ؛ طرحهای مرتعداری با مشارکت بهره برداران منابع طبیعی به اجرا در خواهد آمد که خوشبختانه در سالهای اخیر با روند رو به رشد اعتبارات طرحهای مرتعداری گامهای خوبی برای توسعه مراتع استان برداشته شده است.

وی افزود:

در سال جاری مقرر گردیده طرحهای تلفیقی مرتعداری در سطحی بالغ بر 420 هزار هکتار و طرحهای مصوب در سطحی افزون بر 630 هزار هکتار اجرا شود.

مهندس قائمی ادامه داد:

این طرحها در راستای افزایش توان مرتعی عرصه های ملی و برای توسعه عرصه های منابع طبیعی به منظور ارتقاء پوشش گیاهی است که با اجرای این طرحها بهره برداران و دامداران خواهند توانست در کنار احیاء مراتع ؛ بهره برداری اصولی را نیز از مراتع داشته باشند .

مهندس شفیعی رییس اداره مرتع اداره کل نیز در این زمینه گفت:

با عنایت به نامگذاری سال 99 به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری و اجرای طرح 9 در 99 از سوی سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور که یکی از این طرحها ؛ طرح توسعه مراتع می باشد ؛ در عرصه های ملی آذربایجانغربی نیز این امر به سرعت در الویت قرار گرفته و در نقاط تعیین شده این طرحها اجرا می شوند.

وی افزود:

این طرحها بصورت مشارکت با مجریان و بهره برداران مراتع استان اجرا خواهد شد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم همچون سالهای گذشته شاهد افزایش پوشش گیاهی و مراتع استان باشیم.

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :