پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی استان در جلسه بررسی مشکلات پلاک های وقفی شهرستان شوط حضوریافت
بازدید : 185 18 تير 1399 ساعت 18:16 شماره :74685

مدیر کل منابع طبیعی استان در جلسه بررسی مشکلات پلاک های وقفی شهرستان شوط حضوریافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مدیر کل منابع طبیعی  استان در جلسه بررسی مشکلات پلاک های وقفی شهرستان شوط که با حضور مشاور حقوقی استانداری ،مدیر کل اوقاف استان، مسؤولین امور اراضی جهاد کشاورزی استان، مسؤولین ثبت اسناد و املاک استان وشهرستان، فرماندار، ریاست دادگستری ، دادستان و شورای اداری و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو در محل فرمانداری شهرستان شوط برگزار شد حضور یافت.

در این جلسه مسئولین دستگاههای مذکور در خصوص تعیین تکلیف اراضی وقفی بحث و گفتگو کردند تا این اراضی از حیث منابع ملی بودن و یا وقفی بودن مشخص و اسناد مالکیت آنها تعیین تکلیف شود.

دکتر قاسمی در این جلسه گفت:

برخی از اراضی که وقفی هستند باید نوع ملکیت آنها که درمحدوده منابع طبیعی واقع شده اند مشخص شوند تا تعارضی  پیش نیاید . این امر یک مشارکت عمومی بین دستگاههای ذیربط را می طلبد که در این راستا تلاش داریم با برگزاری نشستهای تخصصی بین مسئولین دستگاهها این اراضی هم از نظر شرعی و از نظر قانونی تعیین تکلیف شوند تا حقی تضییع نگردد.

دکتر قاسمی ادامه داد:

در شهرستان شوط تعداد 10 پلاک ثبتی به مساحت 26 هزار هکتار در این جلسه مطرح و تعیین تکلیف شد.

وی همچننی خاطر نشان که درکل استان 100 پلاک ثبتی در محدوده وقفی قرار دارد .

 وی سپس با فرماندار، ریاست دادگستری و مدیران املاک و حقوقی سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص بررسی مشکلات اراضی ملی شوط دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست دکتر قاسمی با تقدیر از مسئولین شهرستان شوط گفت:

حفاظت از اراضی ملی یک وظیفه عمومی و ملی است که بنا داریم با تعامل مستمر راههای افزایش همکاری را در اجرای وظایف قانونی در حفاظت از اراضی ملی بررسی نماییم و مشارکت نهادهای دولتی و غیر دولتی را در این خصوص ارتقاء دهیم.

درادامه این نشست هر یک از مسئولین دستگاههای دولتی در شهرستان شوط نقطه نظرات خود را در خصوص صیانت و حفاظت از اراضی ملی را مطرح کردند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :