پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همکاری نیروهای بسیج و سپاه و منابع طبیعی به منظور حفاظت و احیاء عرصه های منابع طبیعی در سطح استان افزایش می یابد
بازدید : 224 7 تير 1399 ساعت 16:48 شماره :74253

همکاری نیروهای بسیج و سپاه و منابع طبیعی به منظور حفاظت و احیاء عرصه های منابع طبیعی در سطح استان افزایش می یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دکتر قاسمی مدیر کل منابع طبیعی استان با سردار شهسواری فرماندهی سپاه شهداء آذربایجانغربی به منظور ارتقاء همکاریهای فیمابین و افزایش حفاظت از عرصه های ملی ؛ دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر قاسمی با تقدیر از نیروهای سپاه و بسیج گفت:

بی شک خدمات ارزنده سپاه و بسیج در کشور وصف ناپذیر است و هرجا که ایثار و شهادت باشد ؛ سپاه و بسیج در آن پیشقدم بوده اند و از این رو بر خود می بالیم که نیروهای توانمندی همچون سپاه و بسیج را در کشورداریم. در حراست و حفاظت از عرصه های ملی و انفال سالهاست که همکاری های مشترکی با بسیج و سپاه داشته و داریم و امیدوارمی این تعامل همچنان تداوم داشته باشد.

وی افزود:

امروز که بحث حراست از عرصه های منابع طبیعی و پیشگیری از حریق در عرصه های ملی بشدت مطرح می باشد ؛ همچنان دست نیاز به سوی شما دراز می کنیم  و امیدواریم با هماهنگی شما عزیزان ؛ بسیجیان غیوردر این امر خطیر ما را کماکان همراهی و کمک نمایند. آذربایجانغربی با داشتن دو میلیون هشتصد هزار هکتار عرصه ی ملی نیاز به همکاری همه جانبه مردمی و نهادهای مردمی را دارد و بی شک بسیج در این راه پتانسیل خوبی را دارا است که نیازمند بهره مندی ازاین لشکر مردمی داریم.

در این دیدار سردار شهسواری با بیان اهمیت عرصه های منابع طبیعی گفت:

هیچ چیزی مهمتر از عرصه های منابع طبیعی درحال حاضر برای انسان وجود ندارد و ما برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست در هر جا که لازم باشد امری مهم و ضروری است.

سردار شهسواری افزود:

باید به جد مراقبت از عرصه های ملی و جنگلها از الویتهای کاری برای تمامی نهادهای مرتبط و مردم عزیز قرار بگیرد تا بتوان با تثبیت وضعیت موجود از بهره برداری های بی رویه منابع طبیعی جلوگیری کرد. ما نیز در بسیج و سپاه هر آنچه رهبر معظم انقلاب در بیانات خود درارتباط با انفال و درختان فرموده اند با امادگی کامل در خدمت آن هستیم و امیدواریم با استفاده از ظرفیتهای مردمی بسیج بتوانیم وظیفه خود را ادا نماییم.

در ادامه این نشست مقرر گردید با هماهنگی فرماندهی بسج تفاهم نامه ایی در قالب همکاری های مشترک بین منابع طبیعی و فرماندهی بسیج استان منعقد گردد تا موارد مشخص شده هر چه سریعتر به پایگاهای بسیج در سطح شهرستانها و بخشها ابلاغ گردد.  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :