پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با حضوردکتررحمانی معاون امور عمرانی استانداری آذربایجانغربی جلسه مدیریت بحران استانداری با محوریت موضوع بررسی و پیشگیری آتش سوزی در جنگلها و مراتع آذربایجانغربی تشکیل شد
بازدید : 201 27 خرداد 1399 ساعت 14:44 شماره :73874

با حضوردکتررحمانی معاون امور عمرانی استانداری آذربایجانغربی جلسه مدیریت بحران استانداری با محوریت موضوع بررسی و پیشگیری آتش سوزی در جنگلها و مراتع آذربایجانغربی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ با توجه به حساسیت موضوع آتش سوزی در عرصه های ملی برای بررسی و پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی در عرصه های منابع طبیعی ؛ جلسه ایی با حضور دکتر رحمانی معاون امور عمرانی استانداری آذربایجانغربی ؛ مدیر کل مدیریت بحران استانداری و مدیران دستگاههای اجرا یی برگزار شد.

در آغاز این نشست مهندس جعفری مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجانغربی با اشاره به اهمیت موضوع آتش سوزی و اطفاء آن در عرصه های منابع طبیعی گفت:

همه ارگانهای و نهادهای مرتبط باید با هماهنگی بیشترآمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت وقوع آتش سوزی در عرصه های ملی ؛ به موقع حضور یافته و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند. حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی ومرتعی نیازمند یک همکاری مشترک است که با مدیریت واحد می توان به سرعت وارد عمل شد و مانع ازهرگونه آتش سوزی و یا تخریب شویم.

در ادامه این نشست مهندس قائمی معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی استان نیز با تقدیر ازمسئولان استانی و دست اندرکاران مدیریت بحران در برگزاری جلسه اطفاء حریق گفت:

با توجه به شروع فصل گرما و وجود پوشش گیاهی مطلوب در عرصه های ملی استان ؛ ضرورت آماده بودن تمام ارگانها و نهادهای مردمی برای مقابله با هر گونه آتش سوزی درعرصه های ملی بیش از پیش احساس می شود و بدین منظور با هماهنگی های بعمل آمده خوشبختانه این همراهی و همیاری ایجاد گردیده که بحمدالله در صورت نیاز امیدواریم هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

مهندس قائمی با اشاره به وضعیت آتش سوزی های سال قبل افزود:

خوشبختانه تاکنون نسبت به سال قبل آتش سوزی های آنچنانی نداشته ایم و فقط شهرستانهای سلماس ؛ سردشت و ارومیه ازلحاظ تعداد آتش سوزی و ارومیه ؛ سلماس و شاهیندژ از نظر مساحت دارای شرایط اضطرار هستند. اداره کل منابع طبیعی برای مدیریت هر چه بیشتردر عرصه های ملی اقدام به بکار گیری 17 اکیپ گشت و مراقبت در شهرستانها نموده و 5 اکیپ نیز در سطح اداره کل در حالت آماده باش قرار داده است.

در پایان این جلسه دکتر رحمانی معاون امور عمرانی استانداری آذربایجانغربی با تقدیرازفعالان مدیریت بحران و کارکنان عرصه های منابع طبیعی ، با جمع بندی موضوعات مطروحه گفت:

باید از اقدامات اداره کل منابع طبیعی تشکر کرد که با تمام توان آماده خدمت رسانی به عرصه های ملی است و همه ما باید در این راه همراه منابع طبیعی باشیم تا انشالله در عرصه های ملی مشکلی پیش نیاید. حفاظت از جنگلها و مراتع نیازمند مشارکت همگانی است و باید همه مردم عزیز و سازمانهای دولتی و غیر دولتی کمک حال این عرصه ها باشند.

از ظرفیتهای اطلاع رسانی بخصوص صدا و سیما دراین راستا استفاده کنید و موارد هشداری را به مردم انتقال دهید. با اطلاع رسانی به موقع و تشریح خطرات ناشی از آتش سوزی جنگل و مرتع می توان در کاهش آتش سوزی های احتمالی اقدامات موثری انجام داد.

وی افزود:

با هم آهنگیهای انجام شده در تمام شهرستانها شهرداریها و سایر ارگانهای دخیل در بحث اطفاء حریق آماده اند در صورت نیاز وظایف و اقدامات خود را برای پیشگیری از حریق انجام دهند و بایستی منابع طبیعی با برقراری ارتباط مستمر با نهادهای مربوطه مراقبتهای پیشگیرانه ی خود را ادامه دهد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :