پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشکیل ستاد هماهنگی آبخیزداری و آبخوان داری در اداره کل برای سرعت بخشیدن به طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی
بازدید : 1005 28 مرداد 1397 ساعت 11:47 شماره :51215

تشکیل ستاد هماهنگی آبخیزداری و آبخوان داری در اداره کل برای سرعت بخشیدن به طرحهای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ دکتر قاسمی معاون آبخیزداری آذربایجانغربی با اعلام این خبر گفت:

در پی تخصیص اعتبارات ملی برای توسعه ی طرحهای آبخیزداری در کشوراز محل صندوق توسعه ی ملی و مشخص شدن سهم استان آذربایجانغربی با هماهنگی های انجام شده ستادی تحت عنوان" ستاد هماهنگی آبخیزداری و آبخوانداری" با حضور روسا و کارشناسان ستادی در اداره کل تشکیل و تمامی موضوعات و کارهای اجرایی در این ستاد بصورت مرتب رصد و تدوین می شود.

وی افزود:

با تلاش همکاران درروزگذشته (27/5/97) اسناد دریافتی از پیمانکاران برای مناقصات بازگشایی شد و پیمانکاران نیز مشخص گردیدند. از این رو از اوایل شهریورماه سال جاری به جد پی گیر موضوعات و اجرای عملیات در حوزه های مختلف هستیم که از مهترین بخشهای دیگر به غیراز تعیین پیمانکاران ؛ بخش مستند سازی و اعزام تسهیل گرهای ترویجی به مناطق می باشد.

دکتر قاسمی خاطر نشان کرد:

در حال حاضر 14 شهرستان استان از محل این اعتبارات ؛ حوزه های آبخیز برای آنها تعریف شده است که بیش از 133 هزار هکتار عرصه را در بر می گیرد.طبق برآیند انجام شده فرآیند عملیات اجرایی طرحهای آبخیزداری تا پایان آذرماه سال جاری باید تکمیل شود. ریاست این ستاد با مدیر کل و دبیر اجرایی معاون آبخیزداری و سایر اعضاء بعنوان سرتیم ناظر بر وظایف محوله خواهند بود.

گفتنی است با توجه به حساسیت موضوع آب در کشورو درراستای موافقت مقام معظم رهبری برای توسعه حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری در سطح کشوردر سال جاری مبلغ 700 میلیارد تومان اعتبار برای سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور تخصیص یافت که سهم هر استان نیز مشخص شده است. 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :