پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رییس سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشوروارد ارومیه شد و در بدو ورود با روسای ادرات ستادی و منابع طبیعی شهرستانها دیدار و گفتگو کرد
بازدید : 1065 11 مرداد 1397 ساعت 3:41 شماره :50765

مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رییس سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشوروارد ارومیه شد و در بدو ورود با روسای ادرات ستادی و منابع طبیعی شهرستانها دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رییس سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور در بدو ورود در جلسه شورای اداری اداره کل منابع طبیعی حضور یافت و پای صحبتها و روسای ادارت منابع طبیعی شهرستانها و روسای ستادی نشست.

در این جلسه سه ساعته مهندس آقایی رییس سازمان جنگلها پس از شنیدن مسائل و مشکلات روسای ادرات منابع طبیعی شهرستانها با قدردانی از تلاشهای خالصانه تمام نیروهای منابع طبیعی گفت:

دیدار با شما حافظان منابع طبیعی ارزش زیادی به مانند بازدید پروژه ها و فعالیتهای منابع طبیعی دارد و افتخاری برای من و مجموعه سازمان است که ساعاتی را با شما عزیزان باشم . دیدار از طرحهای اجرایی در دریاچه ارومیه ما را بیشتر تشویق کرد که در اینجا حضور یابیم .امروز سازمان جنگل بخاطر تلاشهای بسیار خوب شما در این عرصه بر خود می بالد و یقین بدانید باقیات صالحاتی برای شما و تلاشگران در این عرصه بوده و خواهد بود.تمام کارشناسان به این موضوع اذعان دارند که سازمان جنگل و به تبع آن ادارت کل منابع طبیعی آذربایجانغربی و شرقی به خوبی به وظیفه خود در این حوزه عمل کرده اند. اما این بحث همچنان ادامه دارد و باید با قدرت و حدت بشتری باید ادامه یابد.

وی افزود:

مطمئنا" پروژه احیاء دریاچه ارومیه تجربه ی خوبی برای مجموعه سازمان جنگل و ادارات کل منابع طبیعی دو استان همجوار این دریاچه است و توفیق در این طرح بسیار خوب و برجسته بوده است و این امر نشان از آن دارد که با وجود تمام مشکلات موجود؛ سازمان جنگل می تواند کارهای سختی را به سرانجام برساند.

رییس سازمان جنگل با اشاره به طرحهای آبخیزداری در سطح کشور تصریح کرد:

سال 97 سالی پر تلاش و پر کار برای سازمان جنگل و ادرات کل آن درسطح کشور در بحث ابخیزداری خواهد بود برای ادامه حیات سازمان و تمام ادرات سطح کشور موضوع آبخیزداری در سال جاری بسیار مهم است چراکه تمام مسئولان نظام با توجه به مسائل دیگر کشور موضوع آبخیزداری را بسیار مهم دانسته و حمایت بی مثالی را داشته اند. اهمیت آن نیز فقط مربوط به سال جاری نیست و سال 97 در اجرای طرحهای آبخیزداری سال پایه است و در سالهای آتی نیز ادامه خواهد داشت. با توجه به باور عمیق دولتمردان و نظام در سال جاری دویست میلیون دلار اعتبار برای اجرای طرحهای آبخیزداری در سطح کشوراز صندوق توسعه ملی تخصیص یافت و طرحهای آبخیزداری در نزد دولت و نظام از الویت قرار گرفت.

مهندس آقایی ادامه داد:

این اعتبار تخصیص یافته از سوی مقام معظم رهبری و به اذن ایشان بوده و با توجه به اهمیت موضوع اعتبار این بخش در سازمان جنگل به میزان حداقل سه برابر افزایش یافته. بنابراین تلاش و همت مضاعفی را می طلبد و شما عزیزان در منابع طبیعی ؛ بایستی در این حوزه با درک عمیق از این اتفاق تلاشی دو چندان را آغاز کنید. وظیفه اصلی سازمان درراستای حفظ ذخایرآبی و مبارزه با گرد و غبار با اجرای طرحهای آبخیزداری است که همه وظایف سازمان در این اصل یعنی آبخیزداری خلاصه می شود. همه مدیران شهرستانی ؛ مدیرکل و معاون آبخیزداری در این موضوع نوک پیکان هستند و انتظار دارم با سرعت بیشتری امورات مربوطه را پی گیری و اجرا نمایید.

معاون وزیرجهاد کشاورزی در سازمان جنگل افزود:

مشارکت مردمی را بشدت در دستور کار قرار دهید و با مشارکت مردمی نهالستها ؛ تولید نهال ؛ اجرای طرح های صنوبر کاری و برخی از وظایف سازمان را انجام دهید. مردم از ما جلوتر هستند و با مشارکت آنها می توانیم قدمهای موثرتری در توسعه فضای سبز و حفظ آب و خاک داشته باشیم دراجرای پروژه ها در حوزه های آبخیز صد در صد با حضور مردم خواهید توانست کارهای مهمی را انجام دهید و نتایج مطلوب را داشته باشید. با توجه به بارندگیهای نسبتا" خوب این استان امکانات خوبی برای توسعه فضای سبز در استان وجود دارد و باید شما از این ظرفیت استفاده کنید این استان گل سر سبد استانهای کشور به لحاظ بارندگی است. شما کارکنان اداره کل عبورازسختی کار را در اجرای پروژه احیاء دریاچه ارومیه به اثبات رسانده اید و کار برای عملیات آبخیزداری و همچنین ایجاد جنگل و جنگل کاری بسیار سهل تر از آن است و باید بر این باور باشید.

مهندس آقایی گفت:

در سال جاری با تلاش  دوستان اقدامات خوبی برای تجهیز ادارت کل درموضوع خرید خودرو داشته ایم و بحمدالله 300 دستگاه خودرو خریداری شده که انشالله در ماههای اتی برای هر استانی حداقل ده دستگاه خودرو تامین خواهد شد. سازمان جنگل در اجرای وظایف کلان کشوری وظایف خود را به جد دنبال می کند اما استانها باید بیشتر از هر زمانی دیگر تلاش خودرا در راستای مرتفع کردن مشکلات داشته باشند و تدبیر ؛ مدیریت وبرنامه ریزی دقیق و به موقع را باید در الویت قرار دهند.همه کمبودها را برآورد کرده و با مشارکت مردم و سایر ارگانهای استانی بخصوص استانداری در حل آنها تلاش کنید. باید از ظرفیتهای استانی به نحو احسن استفاده کنید و چشم انتظار مرکز برای تعیین تکلیف و یا مساعدت نباشید ما به وظایف خود در جبران کاستی ها عمل خواهیم کرد اما اساس کار در اختیار شما و ظرفیت های استان است.

در تامین امکانات رفاهی برای کارکنان سازمان جنگل مهندس آقایی خاطر نشان کرد:

برای کمبود مسائل رفاهی کارکنان از جمله حقوق ومزایا و همچنین تامین مسکن رایزنی های انجام شده است که در آینده ایی نزدیک امیدواریم به نتایج مطلوبی دست یابیم.همه شما عزیزان حافظان انفال هستید و برای تامین و رفع مشکلات کارکنان تلاش خود را انجام خواهیم داد. در خصوص تامین نیروی انسانی نیز در سال جاری به تعداد 544 نفر مجوز استخدام گرفته ایم و امید داریم در سال جاری این نیروها به مجموعه سازمان جنگل تزریق شوند.

در پایان مهندس آقایی با تاکید بر احترام مردم و ارباب رجوع  برعطوفت و مهربانی تاکید داشت و گفت: با متخلفین نیز با احترام برخورد کنید تا از تخلف خود نادم و پشیمان شوند. من مطمئن هستم با شیوه ی مهربانی می توانیم به نتایج خوب دست یابیم . در استان آذربایجانغربی ظرفیتهای خوبی برای ایجاد شغل در بستر منابع طبیعی وجود دارد که من جمله با واگذاری اراضی مستعد برای رونق اقتصادی منطقه پیشقدم در این موضوع باشید تا اشتغالزایی رونق یابد بخصوص در توسعه صنوبر کاری و تولید چوب. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :