پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خلع ید 129 هکتار از اراضی ملی در سه ماهه اول سالجاری در شهرستان ارومیه
بازدید : 942 24 تير 1397 ساعت 8:31 شماره :50277

خلع ید 129 هکتار از اراضی ملی در سه ماهه اول سالجاری در شهرستان ارومیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس احمد خوش نژاد رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارومیه با اعلام این خبر گفت:

طی سه ماهه اول سال جاری با تلاش نیروهای منابع طبیعی و یگان حفاظت منابع طبیعی 129 هکتار از اراضی ملی در شهرستان ارومیه از متصرفین خلع ید و رفع تصرف شد.

وی افزود:

در این مدت با تشکیل 63 فقره پرونده تصرف و تخلف در عرصه های ملی شهرستان ارومیه در سطح 63 هکتار نیز اعلام جرم و به محاکم قضایی ارجاع پرونده شده است.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ارومیه ادامه داد:

از پرونده های مفتوحه ی یاد شده در محاکم قضایی؛ در همین مدت بالغ بر 914 میلیون ریال نیز اخذ جریمه  و به حساب دولت واریز گردیده است. خوشبختانه با همکاری بسیار تنگاتنگ و تعامل خوب با دستگاههای ذیربط بالاخص دستگاه محترم قضاء روند نظارت و جلوگیری از تعرض به عرصه های ملی افزایش خوبی داشته و از این حیث باید از تمامی همراهان در این نهاد و درسایر نهاد های دولتی قدردانی و تقدیر نمود.

خوش نژاد خاطر نشان کرد:

شهرستان ارومیه دارای 342 هزار هکتار عرصه ی ملی است که نظارت بر این عرصه ی گسترده نیازمند مشارکت مردمی و همراهی مسئولان نهادهای دولتی و غیر دولتی است که امیدواریم با اطلاع رسانی و شیوه های ترویجی آحاد مردم بعنوان حافظان منابع طبیعی ما را در حفاظت از عرصه های ملی همراهی و همیاری نمایند. تلفن 1504 یگان حفاظت  بطور شبانه روزی در اختیار مردم عزیز قرار دارد و در صورت مشاهده هر گونه نخریب و یا تصرف هم استان های گرامی می توانند با این شماره تماس گرفته و مراتب را گزارش نمایند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :