پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولین همایش ملی جنگل های ایران با موضوعیت " جنگل ؛ پژو هش و توسعه" به همت دانشکده منابع طبیعی ارومیه و با مشارکت سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی در پردیس داشگاه ارومیه برگزار می شود
بازدید : 848 23 تير 1397 ساعت 14:49 شماره :50259

اولین همایش ملی جنگل های ایران با موضوعیت " جنگل ؛ پژو هش و توسعه" به همت دانشکده منابع طبیعی ارومیه و با مشارکت سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل منابع طبیعی آذربایجانغربی در پردیس داشگاه ارومیه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی استان با اعلام این مطلب گفت:

اولین همایش ملی جنگل که به همت و تلاش دانشکده ی منابع طبیعی دانشگاه ارومیه برنامه ریزی و تدوین شده است ؛ در تیرماه سال جاری در تاریخ های 27 و 28 تیرماه با حضور اساتید ؛ متخصصان و دانشجویان این رشته و همچنین پژوهشگران جنگل برگزارمی شود .

وی افزود:

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به نمایندگی از سوی سازمان جنگلها ؛ مراتع و آبخیزداری کشور در این همایش ملی مشارکت داشته و به عنوان عضوی فعال در این همایش حضور دارد.

موسوی ادامه داد :

امیدواریم مقالات و مباحث خوب و کارشناسانه ی خوبی که در این همایش ارائه می شود , چراغ راهی برای توسعه جنگلهای کشور و حفاظت از عرصه های جنگلی باشد.

در این زمینه دکتر جواد اسحاقی دانشیار گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی ارومیه و دبیر علمی این همایش نیز گفت:

با تلاش و همت دست اندرکاران دانشکده منابع طبیعی ارومیه و مسئولین استانی و مشارکت کثیری از نهادها و دستگاههای دولتی و غیر دولتی بحمدالله اولین همایش علمی جنگل تحت عنوان " جنگل های ایران ؛ پژوهش و توسعه" در تیرماه 27 و 28 تیرماه سالجاری برگزار می شود.

خوشبختانه استقبال خوبی از این همایش از سوی علاقمندان و اساتید  به عمل آمده که امیدواریم در مدت دو روز برگزاری این همایش علمی؛ بهره برداری لازم در راستای توسعه جنگلهای کشور انجام و مثمر واقع شود.

عنوان همایش: اولین همایش ملی جنگل های ایران، پژوهش و توسعه

سازمان برگزارکننده همایش: دانشگاه ارومیه

مشخصات دبیر علمی همایش:دکتر جواد اسحاقی راد، دانشیار گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه

محل برگزاری همایش: دانشگاه ارومیه

زمان برگزاری همایش: 28-27 تیر 1397

اهداف همایش

- ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف علوم جنگل

- ایجاد محیط مناسب جهت ارتباط مؤثر بین موسسات پژوهشی و سازمان های اجرایی

- ارائه راهکارهای علمی موثر جهت مدیریت بهینه منابع جنگلی

- ارائه راهکارها عملی جهت حفاظت از منابع جنگلی

- فراهم شدن امکان دسترسی مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی به یافته های پژوهشهای کاربردی علوم جنگل جهت به کارگیری آنها در اجرا

-ارائه راهکارهای مبتنی بر پژوهش جهت توسعه جنگل در اکوسیستمهای جنگلی مختلف

-محورهای همایش

اکولوژی و جنگل شناسی

حمایت و حفاظت جنگل

بیومتری جنگل

اقتصاد و سیاست جنگل

جنگلداری

سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :