پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در ایام نوروز
بازدید : 930 28 اسفند 1396 ساعت 9:58 شماره :47905

آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در ایام نوروز
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی استان با اعلام این خبرو تبریک سال جدید گفت:

با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و تعطیلات سال جدید؛ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان با تمام تجهیزات و نیروهای خود در آماده باش کامل قرار دارند و در سطح 17 شهرستان استان گشت های مراقبت و حفاظت بطور منظم برقرارهستند.

وی افزود:

تلفن امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 بطور رایگان و بصورت شبانه روزی در خدمت مردم عزیز قرار دارد و در صورت مشاهده ی هر گونه موارد مشکوک اعم از آتش سوزی ؛ تخریب یا تصرف و یا چرای غیر مجاز در عرصه های منابع طبیعی را می توانند با این شماره در میان بگذارند تا همکاران بنده در کوتا هترین زمان در محل حاضر شوند.

مهندس موسوی ادامه داد:

از تمامی همشهریان و مردم عزیز تقاضا داریم در زمان حضور در طبیعت و فضای سبز موارد ایمنی را رعایت کرده و از ریختن هر گونه زباله و روشن کردن آتش غیر ضروری خودداری و در صورت امکان رعایت ایمنی را در نظر داشته باشند. در سالهای گذشته علی رغم تاکیدات و هشدارهای رادیویی و تلویزیونی و اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی متاسفانه شاهد برخی بی احتیاطی ها در عرصه های منابع طبیعی بودیم خصوصا" در هنگام آنش روشن کردن در فضای سبز که امیدواریم امسال شاهد هیچ گونه اتفاق ناخوشایند نباشیم.

مدیر کل منابع طبیعی همچنین در خصوص تخریب یا تصرف های احتمالی از سوی افراد سود جودر عرصه های ملی موکدا" هشدار داد و گفت:

اگر در صورت گزارش و یا برخورد با تصرف یا تخریبهای احتمالی در عرصه های ملی از سوی اشخاص سود جو مواجه شویم با قاطعیت و در چارچوب قانون برخورد و به مراجع قضایی فرد خاطی معرفی و تحویل خواهد شد. خوشبختانه در این زمینه هماهنگی های لازم از سوی سردار اصلانی فرمانده محترم نیروی انتظامی و ریاست محترم دادگستری استان انجام شده و در کوتاهترین زمان ممکنر با عوامل خاطی برخورد خواهد شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :