پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولین جلسه ستاد هماهنگی پیشگیری از حریق در عرصه های ملی با حضور نهادها و دستگاههای اجرایی برگزار شد
بازدید : 400 26 خرداد 1398 ساعت 9:31 شماره :60783

اولین جلسه ستاد هماهنگی پیشگیری از حریق در عرصه های ملی با حضور نهادها و دستگاههای اجرایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی ؛ اولین جلسه ستاد هماهنگی پیشگیری از حریق در عرصه های ملی با حضور نهادها و دستگاههای اجرایی برگزار شد. در این جلسه که مهندس موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز حضور داشت با اشاره به اهمیت موضوع آتش سوزی در عرصه های ملی گفت:

با توجه به بارندگی های بسیار خوب سال جاری ؛ بحمدالله پوشش گیاهی در عرصه های ملی در سطح استان نیز ارتقاء یافته و این امر حساسیت و آماده باش نیروهای منابع طبیعی و سایر نهادهای مرتبط را بیشتر می طلبد. به همین منظور با برگزاری جلسات هماهنگی با سازمانهای مردم نهاد و دستگاههای اجرایی درصدد افزایش این همکاریها و تعامل بیشتر هستیم.

وی افزود:

در سال گذشته علی رغم کمبودها در بخش یگان حفاظت ؛ خوشبختانه شاهد حضور مردمی در مواقع اضطراری در عرصه های ملی بودیم و این امرما را بیش از هر چیز دیگری دلگرم خدمت و آمادگی برای مقابله با بحران های طبیعی مانند آتش سوزی در عرصه های ملی می نماید.

مهندس موسوی تصریح کرد:

در سال گذشته متاسفانه حدود 45 مورد گزارش آتش سوزی عمده در عرصه های ملی استان به مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی اعلام شد که به محض اعلام نیروهای امدادی در محل حضور یافته و با همراهی مردم این آتش سوزی ها مهار شد.وسعت این حریق ها 350 هکتار در سال گذشته برآورد شده است.

وی خاطر نشان کرد:

چالش عمده در بحث حفاظت از عرصه های ملی بخصوص در بخش اطفاء حریق ؛ نبود امکانات روز و نیروی انسانی است که باید برای این موارد چاره ایی عاجل اندیشیده شود. با توجه به خروج چشمگیر نیروهای متخصص منابع طبیعی و آبخیزداری به علت بازنشستگی تا سال 1400 باید مسئولان ارشد سازمانی و استانی در این زمینه حمایتهای لازم را در حوزه منابع طبیعی داشته باشند تا خلاء این امکانات خللی برحفاظت ازعرصه های ملی نرساند.

مدیر کل منابع طبیعی ادامه داد:

خوشبختانه اعتبارات خوبی  درسال جاری برای فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان مصوب شده است که این رقم بالغ بر 25 میلیارد ریال است و امیدواریم با تخصیص صد در صدی آن؛ توان آمادگی و به روز بودن این یگان در سال 98 بیش از پیش ارتقاء یابد.

شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان سازمانهای مردم نهاد؛ استانداری ؛ فرمانداری ارومیه ؛ بسیج ؛ فرماندهی نیروهای زمینی ارتش ، نیروی انتظامی؛ بسیج ؛ هلال احمر ؛ آتش نشانی ارومیه و روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانها حضور داشتند.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :